Ey Atinalılar! Beni dinsizlikle suçluyorusunuz; oysa bilgisizlik daha büyük b...

söz kimin

Bu sayfada Felsefeci Sokrates tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Sokrates şöyle demiştir: Ey Atinalılar! Beni dinsizlikle suçluyorusunuz; oysa bilgisizlik daha büyük b... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Sokrates

Ey Atinalılar! Beni dinsizlikle suçluyorusunuz; oysa bilgisizlik daha büyük bir günah değil midir?

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Ey oğul! Cahil kimselerle dostluk kurma. Çünkü onunla dost olursan, kendi yaptıklarını senin hoş karşıladığını sanar.

Hayat kıymetini fark bile etmediğin her nefesindir.

Eğer tarih eşittir zihin dense, insan eşittir zihin.

Fly Away Ben uçmak isterdim Gökyüzüne Bu yüzden çok yüksek Sadece bir yusufçuk gibi Ben Ağaçların üstünde uçardım Tüm derece denizler üzerinde Her yerde lütfen Oh uzaklaşmak istiyorum Başka bir yere gitmeyi istiyorum Evet evet evet Oh uzaklaşmak istiyorum Başka bir yere gitmeyi istiyorum Evet evet evet Gidip yıldız görelim Samanyolu ve hatta Mars Sadece bizim olabilir nerede Güneşe solmaya Diyelim Ruhunuzu uçurmak Biz bir yerde Sadece biraz eğlenmek için Oh yeah! Oh oh Ben kurtulmak istiyorum Başka bir yere gitmeyi istiyorum Evet evet evet Ben kurtulmak istiyorum Başka bir yere gitmeyi istiyorum Evet evet evet Ben kurtulmak lazım Ben kurtulmak lazım hissediyorum Oh yeah oh oh Ben kurtulmak istiyorum Başka bir yere gitmeyi istiyorum Sizinle Evet evet evet Oh Yeah! Ben kurtulmak istiyorum Başka bir yere gitmeyi istiyorum Sizinle Evet evet evet Ben kurtulmak lazım Ben X4 kaçmak istiyorum Evet Ben kurtulmak istiyorum Başka bir yere gitmeyi istiyorum

İnsan hayatta geçici bir yolcudur. Kendi varlığına en çok inandığı, dostlarının hatıralarında ve gönüllerinde en çok izler bıraktığını sandığı yerde bile kalplerden silinir ve izleri kaybolur. Hemde ne çabuk!

Her peygamber, kendi zamanında, kendi mekanında, kendi kavminin hepsinden, her bakımdan üstündür. Muhammed aleyhisselam ise her zamanda her memleketde, yani dünya yaratıldığı günden kıyamet kopuncaya kadar, gelmiş ve gelecek, bütün varlıkların, her bakımdan en üstünüdür. Hiç kimse, hiçbir bakımdan O'nun üstünde değildir. Bu olamayacak birşey değildir. Dilediğini yapan, her istediğini yaratan, O'nu böyle yaratmıştır. Hiçbir insanın O'nu methedecek gücü yoktur. Hiçbir insanın O'nu tenkid edecek iktidarı yoktur.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste