Evren, yani olan her şeyin toplamı, cismanîdır, yani 'beden'dir, ve büyüklük,...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz felsefeci Thomas Hobbes tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Thomas Hobbes şöyle demiştir: Evren, yani olan her şeyin toplamı, cismanîdır, yani 'beden'dir, ve büyüklük,... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Thomas Hobbes

Evren, yani olan her şeyin toplamı, cismanîdır, yani 'beden'dir, ve büyüklük, uzunluk, genişlik ve derinlik boyutlarına sahiptir. Evrenin her parçası 'beden'dir, ve 'beden' olmayan bir şey, evrenin parçası değildir. Ve evren her şey olduğuna göre, onun parçası olmayan şey hiçbir şeydir, dolayısıyla hiçbir yerdedir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

İki kişinin bildiği sır değildir.

Bütün soruları bilmektense bazı cevapları bilmek daha iyidir.

Bizim canımıza gelsin senin bedenine gelen ağrı.

Hayrını umsan da hain kararın, eyvah'la telafi olmaz zararın, yarama tuz bastı ani firarın, düşerken tuttuğum son dalı kırdin.

Resim neredeyse unutulmuş sanatçı tarafından olduğunu keşfedildiği zaman nihai alıcının hayal kırıklığı hayal olabilir. (Chaplin'in eserlerinden biri Paris'te 5 Haziran 1922'de satıldı. Alıcı sahibi bilinmeyen eserin Chaplin'in eseri olmasını umarak yüksek fiyat verdiğini belirtmiş)

Hani aynada aksini görür, gerçek sanır vurur yumruğu, ayna kırılır, elin kanar.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste