evet, kabul ediyorum, pek demokrat bir tutum değil, ama çok sevdiğim bir şeyi...

söz kimin

Bu sayfada Arjantinli yazar Manuel Puig tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Manuel Puig şöyle demiştir: evet, kabul ediyorum, pek demokrat bir tutum değil, ama çok sevdiğim bir şeyi... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Manuel Puig

evet, kabul ediyorum, pek demokrat bir tutum değil, ama çok sevdiğim bir şeyin orta malı olması sinirimi bozar benim...

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Davranışın senin basitliğine kurulmuş bir tuzaktır.

bir doktor, dindar bir kadına sadece birkaç aylık ömrünün kaldığını söylediğinde, bu kadın neden Seyşeller'de bir tatil kazanmış gibi heyecanla gülümsemez? 'Sabırsızlıkla bekliyorum!' demez? Dindar insanlar ölümle karşılaştıklarında neden böyle davranmazlar? Bunun sebebi inanırmış numarası yaptıkları safsatalara içtenlikle inanmamaları olabilir mi?

Dürüstlüğünüz ve nezaketiniz kesinlikle başkalarının tanıklığına gerek duymamalıdır.

Ben hayatım boyunca pranga mahkumiyetinden kaçan köksüz bir ağaç oldum. Ne durmayı ne de aynı yolu geri kat etmeyi severim. Bana sorarsanız gerçek yaşam hiç durmadan dosdoğru denize doğru gitmektir.

Yaptığınız iyilikler bir süre sonra göreviniz haline gelir.

Profesyonel boks acı bir iştir. Profesyonelliğe giriyorsanız, derece yapıp, şampiyonluklar elde edip o arenaya gitmelisiniz. Yoksa amatörden de boşuna olursunuz ve milli takıma bir daha gidemezsiniz. O zaman her şey biter. O yüzden 'Aşk şarabı acıdır, içme şaşkın' diyorum.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste