Ernst Jünger Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Alman yazar Ernst Jünger ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Ernst Jünger kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Ernst Jünger mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Ernst Jünger
  • Adı: Ernst Jünger
  • Doğum: 29 Mart 1895
  • Ölüm: 17 Şubat 1998
  • Mesleği: Alman yazar
Ernst Jünger Kimdir Sayfası

Bu sayfada Ernst Jünger hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ernst Jünger sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Ernst Jünger (d. 29 Mart 1895, Heidelberg, Almanya - ö. 17 Şubat 1998, Riedlingen, Almanya), Alman yazar.

17 yaşında evinden kaçtı ve Fransız yabancı lejyonuna girdi. Almanya'ya dönünce gönüllü subay olarak I. Dünya Savaşı'na katıldı ve yedi kez yaralandı. sozkimin.com İlk yaρıtlarında tanık olduğu savaşı ele aldı daha sonra toplumsal romanlar yazdı. "Yeni-ulusçuk"un önderi olan Ernst Jünger savaşı bir doğa yasası olarak görür. Nasyonal sosyalist anlayışın oluşmasında Jünger'in, nietzscheciliğinin'de bir payı olduğu söylenebilir. Romanlarında, iςinde yaşamayı kabul ettiği bir toplumda bireyin haklarını koruma kaygısı sezilir.

Kimi zaman Nazizme karşı örtülü bir saldırı, kimi zamanda varoluşsal Nihilizm 'in bir savunucusu olarak yarumlanmış bazı romanlarında II. Dünya Savaşı esnasında Fransa'da görüp yaşadıklarını yansıtmıştır. Ernst Jünger 1998 yılında Almanya'da 103 yaşında yaşama veda etmiştir.
kaynak: wiki

Ernst Jünger Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Ernst Jünger sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Ernst Jünger sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Büyük bir fizikçi aynı zamanda bir metafizikçidir. O, alanının ve bilgisinin en iyi donanımına sahiptir.

Dünya, Tarih ve Hayat, büyük harflerle başlasalar da, hep küçük şeylerin gücüyle ayakta dururlar.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste