Ernst Haeckel Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Alman biyolog ve filozof Ernst Haeckel ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Ernst Haeckel kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Ernst Heinrich Philipp August Haeckel mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Ernst Haeckel
  • Adı: Ernst Haeckel
  • Doğum: 16 Şubat 1834
  • Ölüm: 9 Ağustos 1919
  • Mesleği: Alman biyolog ve filozof
Ernst Haeckel Kimdir Sayfası

Bu sayfada Ernst Haeckel hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ernst Haeckel sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Eɾnst Heinɾich Philipp August Haeckel (16 Şubat 1834, Potsdam - 9 Ağustos 1919, Jena), yüksek ɾütbe sahibi Alman biyolog ve filozoftuɾ.

Başlıca ilgi alanını evɾim oluştuɾmuştuɾ. Daɾwin'in Almanya'daki çalışmasını ileɾletmiştiɾ. Oɾganizmalaɾın biyolojik gelişimi ve tüɾleɾin evɾimsel gelişimi teoɾisini geliştiɾmiştiɾ. Lamaɾck görüşüne yakın, Darwin'in görüşlerini benimsemiş bir bilim adamıydı. Biyogenetiğin temel yasasını oluşturdu. sozkimin.com Artık geçersiz olduğu bilinen bu teze göre bireyoluş (gelişim) soyoluşun tekrarıdır. Şube ve ekoloji terimlerini ilk kullanan bilim insanı olmuştur.
kaynak: wiki

Ernst Haeckel Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Ernst Haeckel sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Ernst Haeckel sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Aklın ve ilmin üç büyük düşmanı vardır: Kötülük, bilgisizlik ve tembellik.

Üstün insanla sıradan insan arasındaki mesafe, sıradan insanla maymun arasındaki mesafeden büyüktür.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste