Erno Rubik Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada heykeltıraş ve mimari profesörü Erno Rubik ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Erno Rubik kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Erno Rubik mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Erno Rubik
  • Adı: Erno Rubik
  • Doğum: 13 Temmuz 1944
  • Mesleği: heykeltıraş ve mimari profesörü
Erno Rubik Kimdir Sayfası

Bu sayfada Erno Rubik hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Erno Rubik sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Erno Rubik (d. 13 Temmuz 1944) heykeltıraş ve mimari profesörüdür. Rubik Küpü, Rubik Büyüsü, Rubik yılanı gibi mekanik bulmacalarıyla tanınmıştır. II. Dünya Savaşı döneminde Budaρeşte'de doğmuştur. 1983 yılında, halen sahibi olduğu Rubik Stüdyosu'nu kurmuştur. sozkimin.com 1987'de profesör, 1990'da Macar Mühendislik Akademisi'nin başkanı olmuştur. Rubik şu anda bilgisayar oyunları ve mimari geliştirme faaliyetleri üzerinde çalışmakta ve Rubik Stüdyosu'nu yönetmektedir.
kaynak: wiki

Erno Rubik Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Erno Rubik sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Erno Rubik sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İnsanoğlu için en önemli şey oyundur.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste