Erkekler, kadınların kendilerinden daha zeki olmasını istemiyorlar. Sadece on...

söz kimin

Bu sayfada Amerikalı bir yazar, gazeteci ve mizahçıdır Helen Rowland tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Helen Rowland şöyle demiştir: Erkekler, kadınların kendilerinden daha zeki olmasını istemiyorlar. Sadece on... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Helen Rowland

Erkekler, kadınların kendilerinden daha zeki olmasını istemiyorlar. Sadece onların kendilerinden daha zeki olduklarını düşünmelerini istiyorlar.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Resim yapmak benim için terapiden çok daha fazlası bir yaşam tarzı.

Bir ihtimal daha var. O da ölmek mi dersin? Söyle canım! Ne dersin?

Adına zevk dedikleri her şeyi denedim; gördüm ki başkalarının zevki bana yaramıyor. Her yerde, her zaman yabancı olduğumu hissettim. Diğer insanlarla aramda en ufak bir ilgi dahi yoktu. Başkalarının yaşam tarzına ayak uyduramazdım... Kendimi birinin düşüncesine mahkum etmek, birinin taklitçisi olmak değildi istediğim. Nihayet zevkime göre bir oda yapmaya karar verdim. Sadece kendimin bulunacağı, düşüncelerimin dağılmayacağı bir yer.

Göz göze temas uzadıkça algısızlık oluşur, çünkü o zaman karşıdaki nesne olmaktan çıkarak içe girip ikinci bir 'ben' olur. Benlik iki 'ben'i bir arada tutamayamayacağı için dağılır; benliği dağıtmanın kısa yolu onu nesneye boğmaktır.

Herkes bu çocuk okusun der ve kendini kurtarsın. Çocuk okur fakat kendinden kurtulamaz.

Kim allah ile kendisinin arasını düzeltir, güzel yaparsa; allah da onun, insanlarla arasını düzeltir, güzel yapar. Kim iç dünyasını (kalbini, niyetini) düzeltirse, allah da onun dişini (davranışlarını) düzeltir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste