Erica Jong Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada şiir ve roman yazarı, öğretmen Erica Jong ait 13 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Erica Jong kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Erica Jong mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Erica Jong
  • Adı: Erica Jong
  • Doğum: 26 Mart 1942
  • Mesleği: şiir ve roman yazarı, öğretmen
Erica Jong Kimdir Sayfası

Bu sayfada Erica Jong hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Erica Jong sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Erica Jong (26 Mart 1942 )- Amerikalı şiir ve roman yazarı, öğretmen .1963 Bernard College mezunu, 1965 yılında Columbia Üniversitesi`ni 18. yüzyıl İngiliz edebiyatı alanında yüksek lisansı ile mezun oldu.1973 yılında yayımladığı Fear of Flying romanı 1983 yılında 18 milyon satış yaρdı.
kaynak: wiki

Erica Jong Sözleri 13 Adet

Aşağıdaki Erica Jong sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Erica Jong sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İnsan kendi ruhuna sahip olmak istediğinden ötürü özür dilemek gereğini duymamalıdır. Herkes kendine sadık kalmalıdır. Kişiliğimizden başka neyimiz var bu dünyada? Her şey bitip tükendiği anda kişiliğiyle baş başa kalır insan.

Aşk bir alevdir. O alevin içinden geçen her şey değişmeye mahkumdur.

Akıllı diye bilinen birçok erkeği aptal bir kadınla görebilir insan, ama akıllı bir kadını asla aptal bir erkekle göremez.

Tanrı adına işlenen cinayetlerin sayısı, şeytan adına işlenenlerden çok fazladır.

İnsanoğlunun tüm saçma korkuları arasında en saçması, geleceğe duyulan korkudur. Korkmakla geleceği kontrol altına alamayız. Aldığımızı sansak da alamayız. Kaygılar ve korkular, bir falcının kehanetleri kadar etkisizdir. Ama biz yine de bu duygulardan vazgeçmeyiz.

Aşk, inançsızlığı yenilgiye uğratmak için doğar.

Birçok akıllı adamı aptal kadınla görebilirsiniz ama, akıllı bir kadını aptal bir adamla göremezsiniz.

Dünyanın bütün iyilikleri karışıktır. ama hiç biri de annelik kadar karışık değildir.

Herkesin bir yeteneği vardır. Nadir olan, bu yeteneğin sizi götürebileceği en karanlık yere kadar gitme cesaretidir.

Yanında aptal bir kadın olan bir sürü zeki adam görürsünüz ama yanında aptal bir adam olan zeki kadın kolay kolay göremezsiniz.

Kibirli olduğu söylenen kadın nesli, yalnızca yüzeysel güzellik konusunda kibirlidir. Uğrunda bunca gürültü koparılan o kibir bile, sağ kalma içgüdüsünün sonucudur bence. Kadınların hiçbir güce sahip olmadığı bir dünyada, tek çarenin güzellik olduğunu her kadın sezgileriyle bilmektedir.

Her şiir, insanın bedeninin sınırlarını genişletmek için giriştiği bir çabadır.

İyi evlilikler biliyorum. İki insanın her günü birbirlerine yardım ederek birbirlerine iyi davranarak yaşadıkları.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Hatice

Ne diyeceğimi daha doğrusu akıllı mı aptal mı oldugumu çözemedim çok anlamlı deyişlerinden hafızam durdu.

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste