Erdal Demirkıran Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar Erdal Demirkıran ait 40 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Erdal Demirkıran kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Erdal Demirkıran mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Erdal Demirkıran
  • Adı: Erdal Demirkıran
  • Doğum: 1970
  • Mesleği: Yazar
Erdal Demirkıran Kimdir Sayfası

Bu sayfada Erdal Demirkıran hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Erdal Demirkıran sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Erdal Demirkıran, Türk yazar. 1995'te Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında içe kaρanık biri olan Demirkıran, bunu aşmak iςin Кashna felsefesini ortaya koyarak ayrıca programcılık yaρıp, yazılar yazdı. Noter'den Dünyanın En Akıllı İnsanı olduğuna dair yazıyı onaylattı. 1995-1997 yılları arasında Radyo Mega'da program ve sahnede stand-up yaρtı.

Askerlikten sonra bir cam fabrikasında Ticaret Müdürü olarak görev yaρtı. Ancak sonra istifa ederek seminerler vermeye başladı.

Seminerlerinde Кashna adını verdiği özgüveni ön planda tutan felsefi davranış şeklini anlatır. sozkimin.com Кashna felsefesinin nihai amacı 15 Mart 2030 tarihinde dünya barışını ilan etmektir.


Kitaρlaɾı

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur
Adam Dediğin Benim Gibi Olur
Sen Şimdi Gidecen ya Cehennem'in Dibine Git
Yerim Seni ÖSS
Dünyanın En Akıllı İnsanı'ndan Masallar
İflas Etmenin Yolları
Sadece Başbakan Okusun
Azrail'in Secde Ettiği Adam
Parayı Bulduğum An Alayını maviye boyayacağım
Kashna Felsefesi
Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek
Bir Türk Dünyaya Bedel İki Türk Lak Lak Eder
Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç
Sıradışı Evlenme Teklifi
Allah'a Borç Veren Adam
Kafa
Bir Ayağın Çukurdaysa Ötekiyle Bas Çık
Bazı Sırlar Tek Kişiliktir
kaynak: wiki

Erdal Demirkıran Sözleri 40 Adet

Aşağıdaki Erdal Demirkıran sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Erdal Demirkıran sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Yaratıcı kitap yazmış yollamış da ben onu neredeyse hiç okumamışım ve adına 'saygı' diyerek hem de beton çivisiyle duvara çakmışım. Şimdi düşünüyorum da ne cesaretmiş bendeki!

Öyleyse başına ne gelirse gelsin, sen her zaman avucuna bak; eğer yarının 'bugün' isimli anahtarı halen oradaysa, rahat ol, henüz perde kapanmamıştır.

Bizim adamlığımızda kaybettikten sonra anlamak yok. Biz sahip olduklarımıza onları kaybetmeden kıymet veririz. Kaybetmeden kaybetmiş kadar çok severiz. Hakkını veririz yani. Zor olsa da doğrusunun bu olduğuna hiç şüphemiz yoktur bizim.

Hayatı boyunca hiç kaybetmeyen tek adamım ben. Bir ölümsüz gibi yaşamayı başardığımı düşünüyorum ve öleceğime hiç inanmıyorum; ama olur da, bir gün ölürsem, benden bahsederken, sakın ?hayatını kaybetti? diye bir ifade kullanmayın; çünkü ben ölmüşsem, asla hayatı kaybetmemişimdir. Ben ölmüşsem, mutlaka ölümü kazanmışımdır.

Aslında yerin kulağı falan yok insanlar yavşak.

Aslan çok yaşlanmıştı; ama ceylanlar yine de ondan korkuyordu. Nasıl olsa o her şeye rağmen bir aslandı.

Faydalı olduğuna inandığın sürece sen hep doğru olanı yap! Sonucun iyi ya da kötü olmasıyla değil, yeni adımını nereye atacağınla ilgilen; çünkü sonuçlar sadece yeni adımını hangi yöne atacağını gösteren olağan üstü bilgilerdir.

Spora kin, işe din, kana su, suya cin karıştırılmıştı ve biz susuyorduk.

Aşk insanın kendini tanıması için olağanüstü bir fırsattır, sınırlarını keşfettiği andır.

Sen hiç senden ekmek parası isteyen birinden akıl aldın mı?

Yelkovan arkasına bakmaz.

Bir yerlerde mucize arama ya da bekleme! Eğer bakmasını bilirsen mucizeden başka bir şey göremezsin.

Kendini çaresiz hissedip, zirveye çıkmak istiyorsan, her zaman tek çare olarak kendini gör. Birilerine güvenmek yerine, önce kendine güven. Bir karar vereceğin zaman elli insana danışıp kendine hiç danışmıyorsan sorun var demektir. Unutma! Çare sensin. O işi senden başkası çözemez. Haydi şimdi çözmede görelim.

Mumun dibindeki karanlığa küfredenlerle etrafında aydınlananlar aynı kişilerdir.

İnsan her nefes aldığında yeniden başlar hayata.

Bütün hayatını başkalarının öğrettiği gibi yaşadı adam. Son nefesini verirken fark etti: Ölümü, kendi bildiği gibi olacaktı; tıpkı doğumu gibi.

Kendini Kurtaracak Tek Kişi 'Sensin'. Sana senden başka kimse çare olamaz. Yapamazsın, başaramazsın diyenlere inat, yumruğunu masaya vur ve 'Ayağa Kalk'

Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle Sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa; git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın...

Bütün hayatı başkalarının istediği gibi yaşadı adam. Son nefeste fark etti: ölümü, kendi bildiği gibi olacaktı; tıpkı doğumu gibi.

Aklı başında olan hiçbir insan ömrünün üçte birini yastığa bağışlamaz. Öyleyse az uyu ve hiç merak etme; asla bu sebepten ölmezsin. En fazla uyuyakalırsın.

Sana 'Zengin olma!' diyen yok! En zengin ol hatta. Ancak yatan dairelerin, boş duran arsaların, hiç kimsenin işine yaramadan bankalarda yatan milyonların değil; insanlara ekmek olan, aş olan, fayda olan fabrikaların olsun, kısacası işe yarayan işin gücün olsun.

İnsan isterse atomu da parçalar, güneşede çıkar.

Ben akar coşar, dolar taşar, okyanus olur karşına çıkarım; sen testin kadar alırsın benden ve nefesin kadar dalarsın derinlerime. Olay özetle ve aslında sadece budur işte.

Gereksiz insanlarla aynı havayı solumaktan, olur olmaz şeyler yüzünden tartışıp vakit öldürmekten men et kendini. Efendi gibi kır dizlerini ve tek tek çökert bütün yanlışlarını.

Bana ışık lazımsa, ben güneşi isterim.

Unutma, kendini reddetsen bile hep orada olacaksın, varsın, işte oradasın.. kendinden kaçamazsın. Nereye gidersen git, o aynadaki seninle gelecek, ona sahip çık, yalnız bırakma onu yabanda.

Şeytan uyuyakaldı bir gün. Rüzgar sert esti. Üç tüy düştü şeytandan dünyaya. Biri paraya yapıştı, diğeri mevkiye, öteki de ihtirasa. Ve o günden sonra hiçbir iş yapmadı şeytan.

UNUTMA! Elini her istediğinde kımıldatabiliyorsan; emin ol ki tüm kontrol sendedir. Kazanmak istediğin halde kaybediyorsan; sen asla kazanmak istememişsindir!

Aldığın nefesin hakkı veren, hayat için mücadele eden, alın teri ile ekmek parasını taştan çıkaranlara selam olsun.

Dün için pişman olma! Yarın için asla kaygılanma! Bugünü yaşa! Sadece bugünü yaşa! Bugünü sanki en son gününmüş gibi yaşa! Unutma ki yarın bugüne dün diyeceksin, tıpkı dün bugün için yarın dediğin gibi...

Boş işlerle zaman öldür. Bu bölümde hiç zorlanmayacaksın!! Her zaman yaptıklarını yapmaya devam etmen yeterlidir.

Daima hareket edin, asla sabit durmayın; mutlaka bir şeyler yapıyor olun. Hiçbir şey bilmiyorsanız olduğunuz yerde zıplayın.

Geri vites yapmaz kadın erkekten bekler.

Size bir sır vereyim mi? Aslında ötmem için güle bile ihtiyacım yok benim. O işin bahanesi. Ben bülbülüm. Gül olsa da öterim olmasada.

Kadın, dağları delene aşık olur ama eve su getirenle evlenir.

Aynen devam et; yat uyu zorlama kendini dünyayı sen mi kurtaracaksın sanki(!)

Herkes aynıdır aslında; kürsüdekinin tek farkı bunu herkesten önce anlamış olmasıdır.

Hayatı kolaylaştırmak için icat ettiğimiz teknolojiyi bir gün yaşamak için yok etme zorunda kalacağız.

Tek gerçek çalışmak; gerisi yalan!

Şimdi çık kendi dağına, ayakkabılarını çıkar ve koş. Doludizgin koş! Arkana bile bakma koşarken. Bakma; çünkü arkanda hiç kimse yok! O dağ sadece senin. Ayağını basmadığın hiçbir yer kalmasın. Her yerini ezbere bil bu dağın. Yeni ağaçlar dik dağına. Ağaçlarla yeşile boya.

Yorumlar 71 Adet

Perihan

Bayram

Senden öğreneceğim çok şey var şimdi den teşekkür ler

Perihan

Ogulmaral

Yazarın eserleri insanlara gerçeği gösteriyor.

Perihan

Gülcan

düşünceleri gerçekten çok doğru... aynı düşünmemiz çok güzel artık ona attığım mesajları görse ondan sonraki dünyanın en akıllı insanını bulacak.

Perihan

Gülistan jiyan kandemir

Hocam size bayılıyorum sizinle tanışmak istiyorum sadace aptallar sekiz saat uyur muhteşem bi kitap

Perihan

Naime

Stajerlik için gittiğim okulda bir öğrencinin elinde gördüm kitabınızı 'Parayı bulduğum an alayını maviye boyayacağım' ne yapalım ön yargılı yaklaştım çocuk güldü ve açıkladı bende okumak istedim ve bugün sizi iyiki tanıdım dediğim yazarlar arşındasınız.

Perihan

isimsiz

Sadece aptallar sekiz saat uyur kitabını da size tavsiye ediyorum...

Perihan

Sanane

Yorumların niye görünmüyor

Perihan

Sanane

Erdal demirkirani seviyorum ama azrailin secde ettiği adam kafamı karistirdi

Perihan

SİLVİYA

HARİKA ADAM HERKES OKUYUP, DİNLEYİP KENDİNE GELMELİ ;)

Perihan

Elf

Dostoyevski nin sözlerini kendi söylemiş gibi yazmasını doğru bulmuyorum.
Şeytan uyuyakaldı bir gün. Rüzgar sert esti. Üç tüy düştü şeytandan. Biriyi paraya yapıştı, diğeri mevkiye, öteki de ihtirasa. O günden sonra şeytan hiçbir iş yapmadı.

Perihan

M❤S

Bayılıyorum bu adama kitapların adı bile bir BAŞKA...

Perihan

muhammed karakuş

Sen dunyanin en akilli insanisin bu durumda kainat muhabana kaliyor

Perihan

Kıymet baki

İlk kitabınızı okuyorum... dehşet içindeyim.... hayatım 360 derece... bütün kadınlar aptaldır... (ben hariç)...

Perihan

insan

ERDAL DEMİRKIRAN = DÜNYANIN ENNNNNNNN AKILLI İNSANI

Perihan

dezö

erdal hakkaten dunyanin en akilli insani. onu coook seviyorum ve su anda onun 11. kitabini okuyorum

Perihan

Orazgül

Sadece aptallar 8 saat uyur. Bayıldım. Herkesin okuması gerek bu kitabı.

Yorum Yaz

Kim Söylemiş Olabilir

Büyük zevklerin peşinde koşarken hayatın küçük zevklerini gözden kaçırma.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste