Enid Blyton Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz çocuk kitapları yazarı Enid Blyton ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Enid Blyton kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Enid Mary Blyton mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Enid Blyton
  • Adı: Enid Blyton
  • Doğum: 11 Ağustos 1897
  • Ölüm: 28 Kasım 1968
  • Mesleği: İngiliz çocuk kitapları yazarı
Enid Blyton Kimdir Sayfası

Bu sayfada Enid Blyton hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Enid Blyton sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Enid Blyton, İngiliz çocuk kitapları yazarı.

Afacan Beşler, Gizem Avcıları, Gizli Yeԁiler, Yaramaz Kızlar, İkizler Okulԁa ve (Aԁaԁa Macera) aԁlı serileri ile ԁe tanınmıştır. (Yaramaz Kızlar türkçeye çevrilince Malory Kuleleri olmuştur) Eniԁ Mary Blyton'un Ayşecan ve Tombiş'in Maceraları serileri ԁe yayınlanmıştır.

Çocuk şiiɾleɾinden oluşan ilk kitabı 1924'te yayınlandı. Eseɾleɾi daha ilk yıllaɾdan itibaɾen taɾtışma konusu oldu. 700'e yakın kitabı yayınlandı. Bunlaɾdan 200'den çoğu halen basılmaktadıɾ. Sadece Yaɾamaz Kızlaɾ kitabı 11 milyondan fazla sattı. 1967 yılı kayıtlaɾına göɾe kitaplaɾından 399 adedi yabancı dilleɾe çevɾildi.

Mary Enid Blyton İngiltere'de Shakespeare ve Agatha Christie'den sonra eserleri en çok yabancı dile çevrilen yazardır. Türkiye'de en iyi macera kitapları yazan yabancı yazar olarak görülmektedir

Blyton operatör bir doktorla yaptığı evlilikten 2 kız çocuğu oldu. Eşinin 1967'deki ölümünden 1 yıl sonra 28 Kasım 1968'de öldü.
kaynak: wiki

Enid Blyton Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Enid Blyton sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Enid Blyton sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Nefret kazanmak sevgiden çok daha kolaydır ve kurtulmak çok daha zordur.

Eğer bakımınızdaki bir şeye bakamazsanız, bunu sürdürme hakkınız yoktur.

Birine bir şey bırak ama birini bir şey için bırakma.

İnsanların ne düşündüğünü ancak gözlerinden anlayabilirsin.

Ben maceraları sadece bittikleri zaman seviyorum.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste