Emeğin değerinde bir artış olamaz kâr düşüşü olmadan....

söz kimin

Bu sayfada Britanyalı politik ekonomist, klasik finansçı David Ricardo tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. David Ricardo şöyle demiştir: Emeğin değerinde bir artış olamaz kâr düşüşü olmadan.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

David Ricardo

Emeğin değerinde bir artış olamaz kâr düşüşü olmadan.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Dinin olmadığı yerde hiçbir şey yoktur; yokluk bile yok.. Şiir ve san'atsa hiç yok..

Elma olgunlaşınca düşer; Ama neden düşer ? Bir güç onu toprağa çektiği için mi? Ağırlaştığı için mi ? Rüzgar estiği için mi, yoksa aşağı da duran bir çocuk o elmayı yemek istediği için mi.

Sadece renkleri fark etmekle kalmayan, aynı zamanda onlarla ilgili konuşan bir adamı sevmemek zordur.

Beynin sol tarafını etkileyen bir inme, yeterince şiddetliyse, vücudun sağ tarafını felç ettiği gibi konuşma yetisine de zarar verir. Ama beynin zarar görmemiş olan sağ tarafı hâlâ küfür edebilir.

Kimin bu hüzün? Benimse eğer neden içim titriyor hep? Seninse eğer ne işi var bende? Gel bir gece yarısı, al hüznünü. Gel geceye bile söylersem namerdim, gel.

Yak şu hamamı benim için, hanım, Haşlayayım kendimi, kavurayım, Oturağın en kuytu kenarında, Kuşkularımın icabına bakayım.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste