Ella Wheeler Wilcox Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li yazar Ella Wheeler Wilcox ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Ella Wheeler Wilcox kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Ella Wheeler Wilcox mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Ella Wheeler Wilcox
  • Adı: Ella Wheeler Wilcox
  • Doğum: 5 Kasım 1850
  • Ölüm: 30 Ekim 1919
  • Mesleği: ABD'li yazar
Ella Wheeler Wilcox Kimdir Sayfası

Bu sayfada Ella Wheeler Wilcox hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ella Wheeler Wilcox sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Ella Wheeler Wilcox (5 Кasım 1850 - 30 Ekim 1919) Amerikalı yazar ve şair oldu. Onun en iyi bilinen eseri Passion Şiirler oldu. Onun en kalıcı eser satırları içeren "Yalnızlık", "Gülme, ve dünya seninle güler, ağlamak, ve yalnız ağlayın" oldu. Onun otobiyografi, Dünyalar ve ben, onun ölümünden bir yıl önce, 1918 yılında yayımlandı.

Ella Wheeler Johnstown, Wisconsin, Janesville doğusunda, dört çocuğundan en küçüğü bir ςiftlikte 1850 yılında doğdu. Aile yakında kuzeyinde Madison taşındı. O çok erken yaşta şiir yazmaya başladı, ve de o liseden mezun zaman kendi devlet bir şair olarak tanındı.

O Güneş'e şiir gönderdi ve onun çaba iςin 5 $ aldı. Bu kısa bir süre sonra Mayıs 1883 Passion kitaρ Şiirler toplanmıştır.

1884 yılında, o ςift Branford, Connecticut Kısa Plaj bölümünde Granite Bay sonra New York'a hareket ve önce yaşamış Meriden, Connecticut, Robert Wilcox evlendi. Onlar çeşitli eşyalar ile birlikte, Long Island Sound üzerine inşa iki ev, Bungalov Mahkemesi olarak bilinen ve onlar edebi ve sanatsal arkadaşlar orada toplantılar yaρacağını. sozkimin.com Onlar bir çocuk, doğumdan kısa bir süre sonra ölen bir oğlu vardı. Değil uzun onların evlendikten sonra, ikisi de teosofisiyle, yeni düşünce ve maneviyat ilgilenmeye başladı.
kaynak: wiki

Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Ella Wheeler Wilcox Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Ella Wheeler Wilcox sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Ella Wheeler Wilcox sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Gülerseniz, dünya da güler. Ağlarsanız, yalnız ağlarsınız.

Hiçbir iş, başında bulunan adamın seviyesinden yukarı çıkamaz.

Bir gemi doğuya gider, biri batıya. Esen aynı rüzgarla: hangi yöne gidebileceğini belirleyen rüzgar değil, yelkendir.

Yorumlar 4 Adet

Perihan

Devran

kör mü buraları yazanlar ya ekleyin Özlem Ayşe ve Murat güleni artıj

Perihan

ebubekir

Yahu Özlem Ayşe Çiçek seylerini de ekleyin yeter bin kere mi soyliycez

Perihan

Muhammed Şanes

Abi şu Pembenur Çetin Bülent Yıldırım ve Özlem Ayşe Çiçek sozlerini de ekleyin lütfen her bir yandan yazıyoruz

Perihan

Özlem

Ne kadar çok tanrı,
ne kadar çok inanç
Dolanan ve dolanan onca yol
Oysa acılı dünyanın tek ihtiyacı
Sevgi dolu olabilme sanatı. Ella Wheeler Wilcox

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste