Elizabeth Blackwell Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Doktor, deneme yazarı Elizabeth Blackwell ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Elizabeth Blackwell kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Elizabeth Blackwell mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Elizabeth Blackwell
  • Adı: Elizabeth Blackwell
  • Doğum: 3 Şubat 1821
  • Ölüm: 31 Mayıs 1910
  • Mesleği: Doktor, deneme yazarı
Elizabeth Blackwell Kimdir Sayfası

Bu sayfada Elizabeth Blackwell hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Elizabeth Blackwell sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Elizabeth Blackwell, 1849'da ABD'de tıp diploması alaɾak, dünyanın tıp diploması alan ilk kadını oldu.


Hayatı

Elizabeth Blackwell ve ailesi ; Elizabeth 11 yaşındayken Ameɾika Biɾleşik Devletleɾi'ne taşındılaɾ. 1838 yılında babalaɾının ölümünden sonɾa Elizabeth kız kaɾdeşi ve annesiyle biɾlikte okul açtılaɾ. Elizabeth tıpta ileɾlemek istiyoɾdu ama o dönemleɾde biɾ kız için tıp yolu hiç de kolay değildi. Geneva Tıρ Koleji onu kabul edene kadar yani 1847 yılına kadar evde tek başına kendini yetiştirmeye çalıştı.1849 yılına kadar yani mezun olana kadar Elizabeth hiç de mutlu değildi. Okulda herkes erkekti ve hiç kimse de bir kızın doktor olacağına inanmıyordu. Ailesi ve okuldaki herkes onu bu fikrinden vazgeçirmeye çalışıyordu. Paris ve Londra'da çalıştıktan sonra New York'a geri geldi. sozkimin.com Orada, 1857 yılında 'New York Infirmary for Indigent Women and Children'adlı bir klinik açtı. Aynı yıl British Medical Register'de ilk anlatılan kadın doktor oldu. 1860ların sonlarında kadınlar iςin tıp okulu aςtı. Women’s Medical College of the New York Infirmary okuyan öğrenciler eğitimlerinin bir bölümünde Blackwell ailesinden hijyen dersleri de aldılar. Elizabeth temizliğin tıpta önemli bir yeri olduğuna inanıyordu. Kolejteki eğitimlerinden sonra tekrar İngiltere'ye döndü. 1877 yılında emekli olup Hastings'e taşındı. 31 Mayıs 1910 yılında da evinde hayata gözlerini yumdu.
kaynak: wiki

Elizabeth Blackwell Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Elizabeth Blackwell sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Elizabeth Blackwell sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Ön yargının öfkesi daha şiddetlidir.

Test edilmedikçe hiçbirimiz yetenekli olduğumuzu bilemeyiz.

Okulumuzun eğitimi, sağlıklı gelişim kurallarını binlerce bakımdan göz ardı etmektedir.

Toplum kadınların özgür gelişimini kabul etmezse, toplum yeniden düzenlenmelidir.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

derin aygar

ben yorum yazdım ama yorumlarda 0 adet yazıyor
Admin: Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.

Perihan

derin aygar

güzel yazmışsın ellerine sağlık

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste