Eldiven giyen kedi fare tutamaz....

söz kimin

Bu sayfada Türk emekli tümgeneral, yazar ve siyasetçi Osman Pamukoğlu tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Osman Pamukoğlu şöyle demiştir: Eldiven giyen kedi fare tutamaz.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Osman Pamukoğlu

Eldiven giyen kedi fare tutamaz.

Yorumlar

Perihan

Selçuk

"Eldiven giyen kedi fare tutamaz" sözünün anlamı olağanüstü koşullarda sıradan davranan bir insan zorlu şart ve koşullarda ayakta kalamaz. Bir kişi Kendini küçüklüklükten itibaren hayatın zor koşullarına göre (akıl ve beden olarak) uygun yetiştireremediği takdirde olağanüstü ve zor bir işin hakkından gelemeyeceğini o işin altında kalıp ezileceğini anlatır.

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Yeryüzünde insan birlikleri vardır, sorumlu insanlar birliği, saldırgan insanlar birliği, atik insanlar birliği, tembel insanlar birliği gibi. Aile, takım, parti, cemaat gibi insan meclisleri ise farklı birliklerden üyeler bir araya geldiğinde ancak kurul

Umulmadık bir gün olabilir bugün, bir çeşme gibi akabilir cumartesi.

Şunu da unutmayın; insanoğlu bir kavram için savaşmadığı, uğrunda ölmediği zaman felaket gelip çatmıştır, çünkü bu tek nitelik, insanoğlunun temelidir ve evrende belirleyicidir.

Huzur içinde yat babacığım, seni çok seviyorum. Babasının ölümü üzerine Twitter'dan attığı tweet

Olduğum şeyin gitmesine izin verdiğimde, olabileceğim şey haline gelirim.

Doğru yolda yürüyen bir topal, yoldan çıkan iyi bir koşucuyu geçer.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste