Eğer bir kadını sevseydim, onu ne kadar çok seversem, ona daha çok zarar verm...

söz kimin

Bu sayfada Meksikalı ressam Diego Rivera tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Diego Rivera şöyle demiştir: Eğer bir kadını sevseydim, onu ne kadar çok seversem, ona daha çok zarar verm... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Diego Rivera

Eğer bir kadını sevseydim, onu ne kadar çok seversem, ona daha çok zarar vermek istedim. Frida, bu iğrenç özelliğin en açık kurbanıydı.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Her insanın iki imajı vardır: İç imajı ve dış imajı. İç imaj bizim kendimizi nasıl gördüğümüzle ilgilidir. Dış imaj ise başkalarının bizi nasıl gördüğüyle ilgilidir. 'Mahalle baskısı', dış imajın iç imajı ezmesidir. Bu yüzden kişi kendi gerçeğini de doğru algılayamaz, çünkü kendisini başkasının gözüyle görmektedir.

Sözünde dosta benzeyen, işinde düşman gibi eyleyen kişiden uzak dur.

Örümcekten alınan ders, asla hırslı olunmaması gerektiğidir. Örümcek, gereksinim duyulan nesnelerin aynı zamanda bir güzellik ve sanat yapıtı da olabileceğini gösterir ve kendi kendimizi fazla sevmememiz gerektiğini de öğretir.

Alın teriyle yapılacak bir iş varsa, devir felan değişmez.

Gidiyor musunuz? Güle güle. Kapıyı iyice kapayın. Sizden üşüdüm.

Hayvan olması gereken kişiler insan kılığına bürünüyor, öte yandan insanlarda ender bulunan niteliklere sahip yaratıklar sözden yoksun birer hayvan şeklinde dünyaya geliyorlar.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste