Edwin Cannan Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada İngiliz ekonomist, ekonomi tarihçisi Edwin Cannan ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Edwin Cannan kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Edwin Cannan mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Edwin Cannan
  • Adı: Edwin Cannan
  • Doğum: 3 Şubat 1861
  • Ölüm: 8 Nisan 1935
  • Mesleği: İngiliz ekonomist, ekonomi tarihçisi
Edwin Cannan Kimdir Sayfası

Bu sayfada Edwin Cannan hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Edwin Cannan sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Edwin Cannan, David Cannan ve sanatçı Jane Cannan'ın oğlu, İngiliz bir ekonomist ve ekonomik düşünce tarihçisi.

1895'ten 1926'ya kadar London School of Economics'te profesördü.

Jevonculuğun bir partizanı olarak Edwin Cannan, belki de en iyi, 1894 tarihli ünlü A History of the Theories of Production and Distribution adlı kitabında Klasik teoriyi mantıksal olarak incelemesi ve yok etmesiyle tanınır. Cannan'ın Alfred Marshall ile kişisel ve profesyonel sorunları olmasına rağmen, 1895'ten 1926'ya kadar LSE'de hala "Marshall'ın adamı"ydı. Bu süre boyunca, özellikle 1907'den sonraki uzun başkanlık dönemi boyunca, Edwin Cannan, LSE'yi Fabian sosyalizmindeki köklerinden uzaklaştırarak geçici Marshallcılığa yönlendirdi. Ancak bu dönem, himayesi altındaki Lionel Robbins'in daha "Kıta Avrupası" fikirlerini devralmasına kadar sürecekti.

Cannan, ekonomist olarak ilk yıllarında klasik iktisadı eleştirmeni ve müdahalecilerin müttefiki olmasına rağmen, 20. yüzyılın başlarında keskin bir şekilde klasik liberalizmin tarafına geçti. sozkimin.com Ekonominin açıklanmasında basitliği, açıklığı ve sağduyuyu tercih etti. Geoffrey M. Hodgson'a göre, Cannan "ekonomik sistemlerin kurumsal temelini vurguladı".
kaynak: wiki en

Edwin Cannan'ın kitapları - eserleri
A history of the theories of production and distribution 1893, A review of economic theory 1929, The economic outlook 1912, Elementary Political Economy 1888, An economist's protest 1927, Wealth: A Brief Explanation of the Causes of Economic Welfare 1914, Coal Nationalisation: Précis and Evidence Offered to the Coal Industry Commission 1919, Some economic aspects of international relations 1917, The History of Local Rates in England: In Relation to the Proper Distribution of the Burden of Taxation 1896, Money: its connexion with rising and falling prices 1918, The Duke of Saint Simon 1885

Edwin Cannan Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Edwin Cannan sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Edwin Cannan sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Edwin Cannan, Hayek'i ve diğer birçok ekonomisti önemli ölçüde etkiledi, ancak Hayek'in belirttiği gibi, 'oynadığı rol oldukça dar bir çemberin ötesinde çok az biliniyor'. (Edwin Cannan hakkında Alan Ebenstein'ın sözü)

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste