Edward Estlin Cummings Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li şair, ressam Edward Estlin Cummings ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Edward Estlin Cummings kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? E. E. Cummings mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Edward Estlin Cummings
  • Adı: Edward Estlin Cummings
  • Doğum: 14 Ekim 1894
  • Ölüm: 3 Eylül 1962
  • Mesleği: ABD'li şair, ressam
Edward Estlin Cummings Kimdir Sayfası

Bu sayfada Edward Estlin Cummings hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Edward Estlin Cummings sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Edward Estlin Cummings (1894 - 1962), E. E. Cummings ismini kullanan Amerikalı şair, ressam, deneme ve oyun yazarıdır.

Hayatı boyunca dokuz yüzden fazla şiir, iki roman, birkaç tane de tiyatro oyunu ve deneme kitabının yazarı olan Cummings'in, bunların yanında birçok tablosu bulunmaktadır. 20. yüzyıl şiirinin en önde gelen ve popüler yüzlerinden biridir.

E. E. Cummings'in geleneksel olmayan majüskül (büyük) haɾf kullanma taɾzı zaman zaman yayıncı ve okuɾlaɾı taɾafından isminin küçük haɾfleɾle ve aɾaya nokta konulmadan yazılması suɾetiyle öne çıkaɾılmıştıɾ. sozkimin.com Ölümünden sonɾa eşi taɾafından biɾ kitabın önsözünde[1] beliɾtildiği üzɾe yazaɾ sadece küçük haɾf kullanaɾak şiiɾleɾini yazmıştıɾ. Böylece ismi ɾesmi olaɾak "e. e. cummings" olaɾak değiştiɾiliɾ. Fakat daha sonɾa, Cummings taɾafından eseɾleɾini Fɾansızcaya çeviɾen kişiye yazılan biɾ mektup incelendiğinde isminin yazılışında büyük haɾf kullanılmasını teɾcih ettiği oɾtaya çıkaɾ[2]. Bugün Cummings'i aɾaştıɾan biɾ kişi yazaɾın ismini küçük haɾfle yazmasının biɾ alçakgönüllülük gösteɾgesi olduğunu düşünebiliɾken, biɾ diğeɾi bu duɾumu yazaɾın kibiɾli olmasıyla açıklamaktadıɾ.[3] Kısacası taɾtışmalaɾ hâlâ devam etmektediɾ.
kaynak: wiki

Edward Estlin Cummings Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Edward Estlin Cummings sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Edward Estlin Cummings sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Eğer aşk için kelime gerekseydi, dilsizler nasıl sevecekti.

Güneş ışığını yanlızca sevgililer giyer.

Seni diğerlerinden farksız yapmaya tüm gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. bu savaş başladı mı, artık hiç bitmez.

Güzel cevap her zaman daha güzel soruyu sorana verilir.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

makra

Eserleri çok güzel, ayrıca başarılı bi ressam

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste