Edward Abbey Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li yazar, çevreci Edward Abbey ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Edward Abbey kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Edward Paul Abbey mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Edward Abbey
  • Adı: Edward Abbey
  • Doğum: 29 Ocak 1927
  • Ölüm: 14 Mart 1989
  • Mesleği: ABD'li yazar, çevreci
Edward Abbey Kimdir Sayfası

Bu sayfada Edward Abbey hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Edward Abbey sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Edward Paul Abbey (29 Ocak 1927 - 14 Mart 1989), Amerikalı bir yazar ve denemeci çevre sorunları, kamu arazi politikalarının eleştiri ve anarşist politik görüşleri benimsemiş kaydetti.

'maymuncuk çetesi' adlı ɾomanıyla köktenci çevɾeci gɾuplaɾın esin kaynağı olmuş; çevɾe eylemcileɾinin kült kişisi ve edebiyattaki sesi haline gelmiştiɾ.

Onun en iyi bilinen eseɾleɾi ɾomanına ɾadikal çevɾeci gɾuplaɾ taɾafından biɾ ilham ve non-fiction iş Çöl Tektaş olaɾak gösteɾildi olmuştuɾ Maymun Anahtaɾı Gang içeɾiɾ.
Not: Bu bilgiler yabancı bir kaynaktan Türkçeye çeşitli programlarla çevrilmiştir. Hatalar bulunabilir.

Edward Abbey Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Edward Abbey sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Edward Abbey sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bir vatansever her zaman ülkesini hükümetine karşı korumaya hazır olmalıdır.

Bir bağırsak kurdunun veya mezarlık kurdunun bakış açısından, insan, afiyetle yemeleri için tanrı tarafından yaratılan bir nimettir.

Kolayca anlayamadığımız ne varsa ona tanrı deriz; bu da beyin dokularımızın aşınmasını ve bozulmasını önler.

Sadece büyüme için büyüme, kanser hücresinin ideolojisidir.

Bilim diye, mantık diye, akıl diye bir şey var; deneyimle doğrulanan düşünce var. Bir de Kaliforniya diye bir şey var.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste