Ece Temelkuran Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Gazeteci ve yazar Ece Temelkuran ait 18 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Ece Temelkuran kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Ece Temelkuran mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Ece Temelkuran
  • Adı: Ece Temelkuran
  • Doğum: 22 Temmuz 1973
  • Mesleği: Gazeteci ve yazar
Ece Temelkuran Kimdir Sayfası

Bu sayfada Ece Temelkuran hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ece Temelkuran sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

1991 yılında Bornova Anadolu Lisesi'ni, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1993 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde gazeteciliğe başladı. İlk yazıları Patika dergisi'nde yayınlandı.

Кadın hareketi, siyasi tutuklu ve hükümlüler, Güneydoğu sorunu üzerine çalıştı, röportajlar yaρtı. Almanya'da kadın hareketi üzerine bir araştırma yaρtı. sozkimin.com Ardından avukatlık ruhsatnamesini aldı ancak bu mesleği henüz icra etmedi. Yurtiςinde ve dışında çeşitli dergilerde yazılar yazdı, CNN Türk'te muhabirlik yaρtı. Dünya Sosyal Forum sürecini izlemek iςin 2003'te Brezilya'ya, 2004'te Hindistan'a gitti. Venezüella'daki sosyalist devrimini ve Arjantin'de ekonomik krizden sonra oluşan halk hareketini inceledi. Bu harekete ilişkin yazıları "Buenos Aires'te Son Tango" adı altında yazı dizisi olarak Milliyet'te yayınlandı. Milliyet gazetesinde "Kıyıdan" adlı köşesinde yazdı. Habertürk Gazetesi'nde 8 Şubat 2010 gününden itibaren yazmaya başlayan Temelkuran'ın yazı günleri Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi oldu. Ancak 4 Ocak 2012 tarihinde Temelkuran'ın işine son verildi.

Her yıl Dünya Sosyal Forumu'nu yerinde izlemeye devam ediyor.

Ece Temelkuran, Aslı Erdoğan, Ümit Kıvanç, Bejan Matur, Beliz Güçbilmez, Murat Uyurkulak ve Şamil Yılmaz ile birlikte Son Bir Kez oyununun yedi yazarından biridir.

17 Ekim 2010 tarihinden itibaren Habertürk TV kanalında her pazar yayınlanmaya başlanan "Kıyıdan" adlı bir programı hazırlayıp sundu.
kaynak: wiki

Ece Temelkuran Sözleri 18 Adet

Aşağıdaki Ece Temelkuran sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Ece Temelkuran sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Acı mühim değil, umut yoruyor insanı.

İnsan her şeyi unutuyor da, en ihtiyacı olduğu zaman yanında olmayanı, aklını kaybetse unutmuyor.

Her şeyi görebilecek kadar yakında, günü gelince çekip gidebilecek kadar uzakta durmayı iyi bilirim.

Hakikatte kadınlar, bu alem içinde başka bir alemde yaşarlar. İçine aşklarını ve büyülerini üfledikleri bir alemdir bu. Erkekler biteviye o alemi hırpalar, yıkar. Kadınlar ise yeniden üfleyerek nefesleriyle kurarlar o alemi. Kadınlar, erkekleri de üfleyerek var ederler. Bir erkek, bir kadının nefesi kadardır; başka hiçbir şey değildir.

Dünyayla başa çıkabilen ama kalbiyle baş edemeyen bir kadındı.

Kurnazlığı zeka zannedenlerin topraklarında nezaketiniz sizi aptal gösteriyor olabilir. Aldırmayalım...

Oysa kimse bilemez, hiç bir yere sığamamanın, sığınamamanın boşluğunu.

Biz, çok güldüğümüzde daha gülerken ağlayacağımızı düşünüp süratini aşan insanlarız.

Hayatlar evler gibi olabilse keske. Kapısına kilit vurup biraz disarı çıkabilseniz. Selam veren tanıdıklara, 'kusura bakmayın ben bir süreliğine ben değilim, kendim de. Tatildeyim' diyebilseniz.

Ne yaparsan yap sadece bir hikaye kalıyor geriye. Anlatılınca yalan gibi, hiç olmamış gibi gelen.

Bir insan bir insanda başka bir hayatın kapısını görünce aşık olur. İnsan, yarası yarasına denk geleni seviyor demek ki.

İnsan, yarası yarasına denk geleni seviyor demek ki.

Dünyayla başa çıkabilen ama kalbiyle baş edemeyen bir kadındı.

Biz, çok güldüğümüzde daha gülerken ağlayacağımızı düşünüp süratini aşan insanlarız.

Sende ne çok fazla şey var şimdi. O yüzden gidemiyorsun belki. Tıklım tıklımsın sen; ellerin ana baba günü. Bırak, sıkı sıkı tutmadığında seni bırakacak olan sesleri.

Herkes kendi günahını unutur, ama kimse alacağı intikamı unutmaz.

Kadınlar, dünya üzerinde yaşayan, verilmiş sözlere inanan son canlı türüdür.

Sakın, dedi kendine, korkma. bir hafta önceydi, anlamıştı. İnsan çok yalnızken, bir tane daha kendinden doğuruyordu içinde, korkma, desin diye.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste