Duygunun asaleti, kuvvet ve isabetindedir....

söz kimin

Bu sayfada Türk yazar, şair ve düşünür Cemil Meriç tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Cemil Meriç şöyle demiştir: Duygunun asaleti, kuvvet ve isabetindedir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Cemil Meriç

Duygunun asaleti, kuvvet ve isabetindedir.

Yorumlar

Perihan

bacı🤩

buraya nie kimse yazmamıs

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Kitapların dünyası, insanın en hayret verici yaratıklarından biridir. Abideler yıkılır, milletler kaybolur, medeniyetler büyür ve ölür fakat bütün bu medeniyetlerin, tekrar tekrar nasıl ortaya çıktıklarını gösteren kitapların dünyası; hala genç, hala yazıldıkları gün kadar taze, yazarlarının yüzlerce sene önce ölmelerine rağmen, hala insanların kalplerinden geçenleri anlatarak hayatlarını devam ettiriyorlar.

Gözlerin bir uğur böceği gibi konuyor gözlerime. Çiçek kokulu saçların, hapşırtıyor beni. Gamzelerin söylüyor her birden çok yaşa emi.

Bizim ışık dediğimiz şey, aslında, optik sinir üzerinde belli tepkilere neden olan belli bir titreşim oranıdır. Çok az insan duyu algılarının sınırlandırıcı duvarları içinde yaşadığının bilincindedir. Evrende şimdiye kadar herhangi bir insanın gördüğünden daha fazla ışık olduğu gibi, hiçbir optik aletin yakalayamayacağı, bilinmeyen ışık formları da mevcuttur. Evrende görülemez sayısız renk, işitilemez sayısız ses, koklanamaz sayısız koku, tadılamaz sayısız tat vardır. İnsan, içindeki duyu algı merkezleri, evreni oluşturan daha latif titreşim oranlarına tepki verecek ölçüde gelişkin olmadığı için, hakkında hiçbir şey bilmediği duyular üstü bir evrenle çevrilmiştir.

Her biri, belli bir süre için hayatının anlamını, ötekinin hayatında buluyor.

Söz ilaç gibidir; azı yaşatır, çoğu öldürür.

Yaşamda bir insanın ideali olması bulunacak en iyi hazinedir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste