Dursun Ali Erzincanlı Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Sanatçı, şair Dursun Ali Erzincanlı ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Dursun Ali Erzincanlı kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Dursun Ali Erzincanlı mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Dursun Ali Erzincanlı
  • Adı: Dursun Ali Erzincanlı
  • Doğum: 5 Mayıs 1969
  • Mesleği: Sanatçı, şair
Dursun Ali Erzincanlı Kimdir Sayfası

Bu sayfada Dursun Ali Erzincanlı hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Dursun Ali Erzincanlı sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Dursun Ali Erzincanlı (d. 1969, Erzurum, Türkiye). Türk Sanatçı, şair. Babasının adı Osman, Annesinin adı ise Meliha'dır. Abdurraman Şerif Beygu İlköğretim Okulu'nu bitirdikten sonra, bir bölümü Gürcükaρı Camii'nde, diğer bölümü de Erzurum Müftülüğü'nde olmak üzere üç yıl Kur'an kursu talebeliği yaρtı. Erzurum İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik Bölümü'nü kazanması nedeniyle ailesiyle birlikte Hayallerimin şehri dediği İstanbul'a geldi. sozkimin.com Üniversite öğreniminin ilk yılında Yönetmen Mesut Uçakan'ın yanında çalışmaya başladı. Kelebekler Sonsuza Uçar ve Ölümsüz Кaranfiller sinema filmlerinde sanat grubunda görev aldı. Özel radyoların yayın hayatına girmesinden kısa bir süre sonra Moral Fm'de program yaρmaya başladı. 15 yıl süren bu radyo programcılığı'nın on yılı "Moral Fm"de, beş yılı da "Radyo 15"te geçti.

2000 yılında Yazdığı ilk Naat-ı Şerif'i olan "Faran Dağları'nda Açan Savgili", şiir albümüne dönüştü ve En Sevgili'ye adıyla başlayacak bir serinin ilk albümü oldu. Muhammed'in hayatını konu alan bu şiir albümlerinin sekizincisi olan "Adın geçer" isimli albüm 2009 yılında çıktı.

Yönetmenliğini Nazif Tunç'un yaρtığı Veysel Кarani ve Rabia filmlerinde başrolde oynadı. Evli ve üç çocuk babasıdır.
kaynak: wiki

Dursun Ali Erzincanlı Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Dursun Ali Erzincanlı sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Dursun Ali Erzincanlı sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Sevgili! Ümmü mektum gibi, seni görmeden sana sesleniyoruz. Alıp verdiğin nefesi duyar gibi, sanki açınca gözlerimizi, Seni görecekmişiz gibi, Sana sesleniyoruz.

Rahmetini umarak günahkar bir dille; Allah azze ve celle Ya Rasulallah, Âlemlere rahmet hayatın geçiyor kalbimizden, kalbimizden seyrediyoruz seni.

Medine-i Münevvere'den dünyaya yayılan Ashabın gibi, Eyyüb Sultan gibi, Kab bin Malik gibi, bir fecir vaktinde, henüz yirmisinde yirmi beşinde, bırakarak yurtlarını ocaklarını, hedeflerine ilahi rızayı koyan, arkalarına bakmayı ar sayan, yiğitler görecektin.

Yorumlar 20 Adet

Perihan

Nadir ANAYURT

TEŞEKKÜRLER SAYIN ERZİNCANLI KARDEŞİM DİLİNE KALEMİNE SAĞLIK NAAT ŞİİRİNİ NE ZAMAN DİNLESEM HÜZÜNLENİYORUM VE HEP AKLIMDAN İSLAMİYETİN İLK YILLARI GELİYOR VE ŞİİRİNİ DİNLERKEN SANKİ O GÜNLERİ YAŞIYOR VE HAYAL EDİYORUM SAYGILAR.

Perihan

Esma Budak

Ödevime çok yardımcı oldun "DURSUN ALİ ERZİNCANLI"
Seni seviyoruz...

Perihan

Özgür

Saygılar

Perihan

M. Ali Köse (Mahallen sanayinin Clayı)

Erzincanlı çok şiir seslendirmişsin tamam. Ama fetoş itininde çok şiirini seslendirmişsin. Bundan dolayı pişmanlık duyuyormusun.

Perihan

ikbal yağmur Filinte ;-)

Ali abimm

Perihan

Kübra

Sizi çok seviyorum

Perihan

onemsiz

Şiirlerin ve sözlerin çok güzel ödevim için yardım ettin çok teşekkürler sizi çok seviyorum

Perihan

Cüneyt

Rabbim sizden razı olsun ALİ Erzincanlı

Perihan

Mehmet Yaprak

Seni çok seviyoruz iyiki varsın dost.

Perihan

Devlet

Sizi görme imkanım olurmu bilmiyorum ama Sizi görmeyi çok istiyorum.

Perihan

Heybetullah

Muhammedin değil hazreti Muhammed Sav.in

Perihan

Emetullah

Rabbim banada boyle bir yetenek versin ınş.siirlerinizle dahi irsad edebiliyorsunuz.

Perihan

Nuray

Allah senin o güzel sesini dinlemeyi bizlere hep nasib etsin iyiki varsın

Perihan

Nermin Ehli Sunnet

ALLAH sizin kimi muselmanlari gorusun ve coxaltsin. ALLAHA emanet olun

Perihan

Berke

Allah sizin gibi düşünen ve yaşayan insanları eksiltmesin çoğaltsın inşallah Allaha emanet olun

Perihan

hacer celik

Bende sizin gibi olmayi yani sanatci olmayi cok isterdim

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste