Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi ...

söz kimin

Bu sayfada ABD'li yazar John Steinbeck tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. John Steinbeck şöyle demiştir: Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

John Steinbeck

Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar, kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Gün doğarken sabah horozları niçin acı acı bağrışırlar, bilir misin? Tan yerini gösterip derler ki sana: bir geçen geçti gidiyor; sen nerdesin?

Mükemmelleşen ve olgunlaşan her şey ölmek ister.

Farklı düşünceler üstüne düşünüp tartışmıyoruz sadece onlardan nefret ederek rahatlıyoruz.

Herkes kendi geçmişini, kalbiyle bildiği bir kitabın sayfaları gibi kapalı tutar ve dostları sadece onun başlığını okuyabilir.

duralım efendiler biraz koşmayalım öyle delice yormayalım kalbimizi katmerlendirip gerdanımızı oturalım efendiler biraz isteyen dikilsin gönlünce çökelim biz yere şöyle bir açalım ağzımızı ilkin gerelim omuzlarımızı sonra esneyelim efendiler biraz aldırmayalım öyle üçe beşe yayalım göbeğimizi iyice dönelim sırtımızı işe akla acıyan çıkmaz sonra halimize vakitken çocuklar büyükler henüz pinekleyelim pinekleyelim horlayalım efendiler biraz

Başarı bir kaza değildir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste