Dünyada yoksunluğunu çektiğimiz şey hayırseverlik değil, adalettir....

söz kimin

Bu sayfada Mary Wollstonecraft tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Mary Wollstonecraft şöyle demiştir: Dünyada yoksunluğunu çektiğimiz şey hayırseverlik değil, adalettir.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Dünyada yoksunluğunu çektiğimiz şey hayırseverlik değil, adalettir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Her sabah kalktığım zaman kendi kendime şöyle söz veririm: dünya üzerinde vicdanımdan başka kimseden korkmayacağım. Kimsenin haksızlığına boyun eğmeyeceğim. Adaletsizliği adaletle yıkacağım ve mukavemet etmekte ısrar ederse onu, bütün mevcudiyetimle karşılayacağım.

Her aşk bulunduğu kalbin şeklini alır.

Söylediklerinin değeri yaptıkların kadardır.

İncinmemek istersen eğer mülk-ı fenada bir kimseyi incitmemeğe hasr-ı meram et.

Ne tuhaftır, insan çoğu kez postadan önemli bir şey çıkmayacağını bilir de yine dört gözle mektup bekler.

Delta Günleri Duino harebelerinde bir gölge, ay ve nesnesi olmayan bir melankoli... Yitik şeyleri içselleştirmek... İçimizde hareket eden akıl, Mobius dönüşleri, dönüşümleri... Yeni bir melankolinin gizli imleri... delta günleri... Uzak bir günde, delta günlerinin birinde bir heksagram kurmak ve kapatmak - evreni, arzuyu bilinmeyeni (ilk çizgi, kırık, öznesini iplerle, halatlarla bağlanmış olarak gösteriyor... üç yıl boyunca Ateş, barika, tehlike... Gece umarsız bir Y işaretiydi ve düşüyordu sana doğru. İsminin anagramlarında kendisiyle karşılaştın ve evlendin Bir uzaklık, ilk günlerdeki gibi, gizil rezonanslar... Piyano seslerinin ve masaların üzerindeki cam kırıkların arasından ona yaklaştın. O yüzünü dönmedi. İçinde bir şey, fümerol gibi bir şey, onu sevdi. Hava yapıştı yüzüne. Sonunda anladı gerçek ismini ve sana ne olmadığını söyledi. Ağaçların arasında yitiyor gölgen, uzaklıklar, Pompei... Biri yaralıyor diğerini boğuyor yutuyor Ayşama dönemleri bitti artık... Ağır yıldız kümeleri yer değiştiriyor aklımda...

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste