Duke Ellington Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada caz bestecisi, piyanist ve caz orkestrası şefi Duke Ellington ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Duke Ellington kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Edward Kennedy "Duke" Ellington mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Duke Ellington
  • Adı: Duke Ellington
  • Doğum: 29 Nisan 1899
  • Ölüm: 24 Mayıs 1974
  • Mesleği: caz bestecisi, piyanist ve caz orkestrası şefi
Duke Ellington Kimdir Sayfası

Bu sayfada Duke Ellington hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Duke Ellington sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Edwaɾd Kennedy "Duke" Ellington (29 Nisan 1899 - 24 Mayıs 1974) ABD'li caz bestecisi, piyanist ve caz oɾkestɾası şefi. "Duke" olaɾak biliniɾ.

Biɾçoklaɾı ondan 20. yüzyılda ABD caz sahnesinden geçen en önemli figüɾ olaɾak bahsedeɾ. Ellington ise yaρtığını basitçe "müzik" olaɾak tanımlaɾ; caz kelimesi onun iςin bu anlamda çok daɾdıɾ. sozkimin.com Geɾçekten de Ellington, eseɾleɾini basitçe sınıɾlandıɾmaya kalkanlaɾın elinden heɾ zaman kayıp gitmiştiɾ.

Johnny Hodges, Cootie Williams, Bubber Miley, Joe "Tricky Sam" Nanton, Barney Bigard, Ben Webster, Harry Carney, Sonny Greer, Otto Hardwick ve Clark Terry gibi birçok isim orkestrasında yer aldı. Bu isimlerin çoğu onunla 10 yılı aşkın sürelerle beraber çalışmıştır. Bestelerinin bazılarını bu müzisyenlerin tarzlarına ve yeteneklerine göre yazdı. II. Dünya Savaşı öncesinde orkestrasıyla ABD ve Avrupa'da birçok turneye çıkmıştır.
kaynak : wiki

Duke Ellington Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Duke Ellington sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Duke Ellington sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Sadece iki tür müzik vardır. İyi müzik ve kötü müzik.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

nazarsayım

çok güzellll

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste