Dua herhalde iyidir. Fakat allah'tan yardım istenirken insanlar da ellerinden...

söz kimin

Bu sayfada Tarihçi Herodotus tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Herodotus şöyle demiştir: Dua herhalde iyidir. Fakat allah'tan yardım istenirken insanlar da ellerinden... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Herodotus

Dua herhalde iyidir. Fakat allah'tan yardım istenirken insanlar da ellerinden geleni yapmalıdır.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Uykunuz ağır biliyorum. Ya dertleriniz çok, ya da delilikleriniz. Dertlerinizi anlayabilirim ama deliliklerinizi anlayamıyorum. Sadece anlayabildiğim doğruysa, fazlaca doyumsuzsunuz.

Sakın bir şair sevme! Seni yazmak için seni terk eder.

Her gün elinden gelenin en iyisini, sanat için değil, ülken için değil, ailen için değil, kendin için bile değil, yapılacak tek şey olduğu için yaptığın bir hayat biçimi. hayat olmaktır, bu da yapma ve yapmama seçeneğini içerir. sanat, yapmaktır.

Kur'an yakıldığı zaman tahrik olup vahşi hayvanlar gibi etrafa saldırarak dünyayı kana bulayan İslamcılar, İnsan yakıldığı zaman kıllarını kıpırdatmazlar. Çünkü, kişinin insanlık haysiyetine, kısacası insan'a değer vermeyen bir dinin (İslam) mensupları olarak, inanmadı diye, erkeğe itaat etmedi diye, farklı dine mensup diye o insan'ı yakan bizzat kendileridir. Şeriat tarihi bunun nice örnekleriyle doludur. Bu ikiyüzlülük kökenini İslam şeriatı'nın kendilerine aşıladığı ikiyüzlü tabucu ahlak anlayışından alır.

Yatağım boş Resmin baş ucumda durur Öylece Masum Özlerim beklerim Ağlarım Vazgeçersen sonunda Zaman çok zor Geçiyor yokluğunda Dokunduğun güllerim Kanıyor avucumda Ateşler dans eder Gecenin kollarında Ayırmak yürek ister Sarıl bana Sevgiden başka Ne kaldı elimizde Dayanmak zorundayız İkimizde Acelem yok Kalbim seni bekleyecek Öylece Masum Özlerim beklerim Ağlarım Vazgeçersen sonunda

Hayat sen başka planlar yapmakla meşgulken başına gelen şeydir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste