Duâ eden kişi de huzur ve huşu ile edâya çalışacak. Ancak talep edenin duâsın...

söz kimin

Bu sayfada Yazar, din adamı, hukukçu Sami Ramazanoğlu tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Sami Ramazanoğlu şöyle demiştir: Duâ eden kişi de huzur ve huşu ile edâya çalışacak. Ancak talep edenin duâsın... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Sami Ramazanoğlu

Duâ eden kişi de huzur ve huşu ile edâya çalışacak. Ancak talep edenin duâsına icâbet edilir. Hâlbuki ezberlediği bir duâyı dili ile söyleyip kalbden başka şeylerle meşgul olan kişi 'Kalplerinde olmayan şeyi ağızlarıyla söyleyecekler' (Fetih, 11) âyetinin sırrına masdak olduğundan duâsına icâbet olunmaz. Çünkü nazargâh-ı ilâhî kalbdir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Kazayı engelleyen dua, yine kazayı önlemesi mukadder olan duadir.

Kamus, bir milletin hafızası, yani kendisi; heyecanıyla, hassasiyetiyle, şuuruyla.

Çok üşüyorum, dedim. Dur üstüme birşey alıp geleyim, dedi. Nasıl yani, üşüyen benim ama, dedim. Tamam işte, içimdesin ya, dedi ve ısındım.

Aşk da önemli olan aynı elleri tutmak değil, bi ömür hiç bırakmamaktır.

Senin gelişinin bile artık benim için hiç önemi yok. Okula bile gidemiyorum ben. Hiçbir şey yok, hiçbir şey gerçek değil. Sonunda sen de benim için böylesi bir acı olacaksan, sen de yoksun.

Tanrı korkusu bilgeliğin başlangıcı değildir. Tanrı korkusu bilgeliğin ölümüdür. Şüphecilik ve şüphe, inceleme ve araştırmaya götürür ve araştırma, bilgeliğin başlangıcıdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste