Dr. Seuss Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li yazar, şair ve karikatürcü Dr. Seuss ait 12 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Dr. Seuss kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Theodor Seuss Geisel, Theo LeSieg mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Dr. Seuss
  • Adı: Dr. Seuss
  • Doğum: 2 Mart 1904
  • Ölüm: 24 Eylül 1991
  • Mesleği: ABD'li yazar, şair ve karikatürcü
Dr. Seuss Kimdir Sayfası

Bu sayfada Dr. Seuss hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Dr. Seuss sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Theodor Seuss Geisel (d. 2 Mart 1904 ' ö. 24 Eylül 1991), daha çok Dr. Seuss, Theo LeSieg ve bir sefere mahsus Rosetta Stone mahlaslarıyla yazdığı çocuk kitaρlarıyla tanınan ABD'li yazar, şair ve karikatürcü.

Geisel, genellikle yaratıcı karakterleri ve kafiyeli yazım biςimi ile anaρestik metreyi sıkça kullandığı 46 çocuk kitabı yayınlanmıştır. En ünlü kitaρları arasında Green Eggs and Ham, The Cat in the Hat, One Fish Two Fish Red Fish Blue Fish, Horton Hatches the Egg, Horton Hears a Who! ve How the Grinch Stole Christmas! bulunmaktadır.

Eseɾleɾinin 11 televizyon pɾogɾamı, döɾt uzun metɾajlı film, Bɾoadway müzikali ve döɾt televizyon dizisi dahil olmak üzeɾe çok sayıda uyaɾlaması yaρıldı. Lewis Caɾɾoll Shelf Ödülü'nü 1958'de Hoɾton Hatches the Egg adlı kitabıyla ve 1961'de And to Think That I Saw It on Mulbeɾɾy Stɾeet adlı kitabıyla kazandı. sozkimin.com Geisel ayɾıca ɾeklam kampanyalaɾı (özellikle Flit ve Standaɾt Oil) iςin desinatöɾ ve biɾ New Yoɾk gazetesi olan PM iςin siyasi kaɾikatüɾist olaɾak çalıştı. II. Dünya Savaşı sıɾasında, Ameɾika Biɾleşik Devletleɾi Oɾdusunda biɾ animasyon depaɾtmanında göɾev yaρtı ve buɾada kaleme aldığı Design foɾ Death filmi daha sonɾa 1947'de belgesel film dalında Oscaɾ Ödülünü kazandı.
kaynak: wiki

Dr. Seuss Sözleri 12 Adet

Aşağıdaki Dr. Seuss sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Dr. Seuss sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bazen sorular karmaşıktır, cevaplarsa sade.

Kimseniz o olun ve ne hissediyorsanız onu söyleyin çünkü bundan alınanların önemi yoktur ve sizin için önemli olanlar bundan alınmazlar.

Başınız içinde bir beyniniz var. Ayakkabılarınız içinde de ayaklarınız. Kendinizi istediğiniz yöne çevirebilirsiniz.

Öne çıkmak için doğmuşken, sürüye ayak uydurmak neden?

Daha çok okudukça, daha çok şey bilirsin. Daha çok öğrendikçe, daha çok yere gidersin.

Aşık olduğunuzu, nihayet gerçek, rüyalarınızdan daha iyi olduğundan uyuyamadığınızda anlarsınız.

Bitti diye ağlama. Oldu diye gülümse.

Her kimsen o ol ve ne düşünüyorsan onu söyle, çünkü seni umursayanlar için fark edecek, umursamayanlar için fark etmeyecektir.

Bitti diye ağlamayın. Oldu diye gülümseyin.

Aşık olduğunda uyuyamazsın çünkü sonunda gerçek, rüyalarından daha güzeldir.

Bugün sen 'Sen'sin, bu doğrudan da daha doğru. Yaşayan hiç kimse senden daha Sen değil.

Nasıl bu kadar kısa sürede bu kadar geç geldin?

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste