Dostluk gereksizdir, felsefe gibi, sanat gibi Hayatta kalma değeri yoktur; ak...

söz kimin

Bu sayfada Clive Staples Lewis tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Clive Staples Lewis şöyle demiştir: Dostluk gereksizdir, felsefe gibi, sanat gibi Hayatta kalma değeri yoktur; ak... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Dostluk gereksizdir, felsefe gibi, sanat gibi... Hayatta kalma değeri yoktur; aksine hayatta kalmaya değer veren şeylerden biridir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Sarılıp gövdesine sımsıkı, bir kadın kendini doğurabilir isterse.

Bugün sağ tedhişçi diye bir şey yoktur. Türkiye'de sol tedhişçi vardır, sağ tedhişçi diye bir şey yoktur. Adam öldüren yok yani.

Bir gece koşuyordum hayal ettim. Uyandığımda, bir topallamam olduğunu unuttum, bu yüzden 'ah, evet, bir topallamam var' diyene kadar tamamen yürüdüm. Sonra hemen tökezledim. Bu bana aklını kontrol edersen her şeyi yapabileceğini gösterdi.

Bütün büyük olayların, büyük düşüncelerin önemsiz bir başlangıcı vardır.

Dalgaların bir su damlasını kaldırıp kıyıya atması, denizdeki ezeli dalgalanma olayını asla engellemez; hatta denizdeki dalgalanma, kıyıya atılan damlaya borçludur varlığını.

Aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste