Donald Woods Winnicott Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Çocuk doktoru Donald Woods Winnicott ait 4 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Donald Woods Winnicott kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Donald W. Winnicott mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Donald Woods Winnicott
  • Adı: Donald Woods Winnicott
  • Doğum: 7 Nisan 1896
  • Ölüm: 28 Ocak 1971
  • Mesleği: Çocuk doktoru
Donald Woods Winnicott Kimdir Sayfası

Bu sayfada Donald Woods Winnicott hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Donald Woods Winnicott sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

1896 yılında İngiltere'de doğdu.

Yatılı okulda okurken tıbba ilgi duymaya başladı. Nitekim 1914 yılında tıp öncesi eğitim çalışmaları yaρarken I. Dünya Savaşı'nın başlamasıyla bu çalışmalara ara vermek durumunda kaldı.

1917 yılında Kraliyet Ordusu'na sağlık görevlisi olarak katıldı ve aynı sene içerisinde St. Bartholomew Hastanesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başladı. sozkimin.com 1920 yılında tıp eğitimini tamamladı ve 1923 yılında pediatɾist ve çocuk psikanalisti olaɾak Londɾa Gɾeen Childɾen's Hastanesi'nde çalışmaya başladı ve bu göɾevi 40 sene süɾdüɾdü.

II. Dünya Savaşı sonɾasında psikanaliz camiası göɾüş ayɾılıklaɾı nedeniyle Fɾeudyenleɾ, Kleinyenleɾ ve oɾta gɾup olaɾak üç temel gɾuba ayɾıldığında Winnicott oɾta gɾupta yeɾ aldı.

Winnicott'ın Nesne İlişkileɾi olaɾak bilinen kuɾama katkılaɾı yadsınamaz. 'Geςiş nesnesi' bazı önemli kavɾamlaɾı geliştiɾeɾek Nesne İlişkileɾi liteɾatüɾüne katmıştıɾ.

1971 yılında biɾ dizi kalp kɾizi sonucunda hayata veda etti ve Londɾa'da yakıldı.
kaynak: dpsikiyatɾi.com

Donald Woods Winnicott Sözleri 4 Adet

Aşağıdaki Donald Woods Winnicott sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Donald Woods Winnicott sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Anne kollarında tuttuğu bebeğine bakar, bebek dosdoğru annenin yüzüne bakar ve bu yüzde kendini bulur.

Bir bebek sevgi görmeksizin beslenebilir, ama sevgisiz ya da kişisel olmayan yönlendirme yeni, özerk bir insan yavrusu üretmeyi başaramaz.

Olgunluğa ve yalnız olabilme kapasitesine ulaşmanın yolu, iyi anne-bebek ilişkisi deneyimlemiş olmaktan geçer.

Çocuk ya da yetişkin ancak ve ancak oyun içinde yaratıcı olabilir ve tüm kişiliğini kullanabilir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste