Doğa üç boyuttan fazlasını kabul etmese de, dördüncü, beşinci, altıncı veya d...

söz kimin

Bu sayfada İngiliz din adamı, matematikçi John Wallis tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. John Wallis şöyle demiştir: Doğa üç boyuttan fazlasını kabul etmese de, dördüncü, beşinci, altıncı veya d... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

John Wallis

Doğa üç boyuttan fazlasını kabul etmese de, dördüncü, beşinci, altıncı veya daha ileri bir boyuta çekilmiş bir katıdan bahsetmek haklı olarak çok uygunsuz görünebilir.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Atıp tutmak kolay. Bendeki dertler sende olaydı görürdüm seni.

Ben bunları kendim için yapmıyorum. Kendim için yapsam evime kapanır dansımı orada yapar şarkımı orada söylerdim ve hiç sahneye çıkmazdım.

Yıllar geçer, idris'lerin kalplerindeki çocuklar daha ölüdür; düşleri hâlâ terasta, idris'ler ise zemin katta kiracı oturur.

Hayata karşı ilk küskünlüğümüz; yanımızda sandığımız kişileri, karşımızda görmemizle başlar.

Uzun arzulu olan, ameli unutur.

Yaşamın her yerinde irili ufaklı döngüler vardır, birinin üstüne biner, bindiğin noktaya ama kısa ama uzun sürede geri dönersin; kötü yaşam döngü üstüne döngüdür, iyi yaşamsa en büyük döngüyü bularak ve üzerinde tek sefer dolanarak sağlanır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste