Dış görünüşle gerçeklik arasındaki ilgi neyse algıyla bilim arasındaki ilişki...

söz kimin

Bu sayfada Fransız filozof Maurice Merleau Ponty tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Maurice Merleau Ponty şöyle demiştir: Dış görünüşle gerçeklik arasındaki ilgi neyse algıyla bilim arasındaki ilişki... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Maurice Merleau Ponty

Dış görünüşle gerçeklik arasındaki ilgi neyse algıyla bilim arasındaki ilişki de o.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Ben Ngong Tepeleri'nin eteğinde, Afrika'da bir çiftliğim vardı.

Ben hayatım boyunca pranga mahkumiyetlerinden kaçan köksüz bir ağaç oldum. Ne durmayı ne de aynı yolu ileri geri kat etmeyi severim. Bana sorsanız gerçek yaşam hiç durmadan dosdoğru denize doğru gitmektir. Öyküler söylemek, öyküler dinlemek, öyküler yaşamak. Yıldızların arasına ağ örmeye çalışan bir örümcek çılgınlığında tek bir mumla dünyayı aydınlatmaya kalkanları severim.

Rahatlık fizyolojik olarak 'danger signal' den kurtarıp kendini otomatik olarak 'safety signal'e bırakmakla geliyorsa, mutluluk 'safety signal' arayarak değil, 'danger signal' ihtimalini azaltarak sağlanır.

Puta tapıcılık, sadece dikilen bir ağaca veya yontulan bir taşa tapınmak değil; hatta ondan daha fazlasıyla kaldırılan bayraklar, flamalar, işaretler ve bunların arkasına gizlenen güçler, nüfuzlar ve isteklerdir.

Çok asimetrik bir dünyada yaşıyoruz.

Bizlerin saksı için yoğurt kabı toplamak, otopark varken sokağa araba bırakmak, evin içini boyayıp dışını bırakmak gibi halleri, göç eden kavimlerken yaptığımız gazeli çanak, avucu bardak olarak kullanmak, çadırın kazığına at bağlamak, yanısıra içine kili

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste