Dinleyeni olmadığından değil, anlayanı olmadığından sessizleşir insan....

söz kimin

Bu sayfada Osho tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Osho şöyle demiştir: Dinleyeni olmadığından değil, anlayanı olmadığından sessizleşir insan.... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Dinleyeni olmadığından değil, anlayanı olmadığından sessizleşir insan.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Eğer her iyi ve yararlı olanı teşvik edecek olursanız, bunun sınırını nasıl saptayacaksınız? Mantık çerçevesinde bir liste çıkararak tarım, sanayi, ticaret, refah ve eğitim için teşvik verilmesini mi talep edeceksiniz?

Sabaha Kadar Bu gece bir başka çöktün içime Seni andım durdum sabaha kadar Okudum bendeki tüm mektupları Okudum, ağladım sabaha kadar Anılarla doldu taştı boş odam Andıkça kanadı içimde yaram Bir hayalim vardı bir de sigaram Seni içtim durdum sabaha kadar Bir an kulağımda çınladı sesin Ruhumu dolaştı ılık nefesin Uykuyu gözümden sildi hasretin Gözümü yummadım sabaha kadar Anılarla doldu taştı boş odam Andıkça kanadı içimde yaram Bir hayalim vardı bir de sigaram Seni içtim durdum sabaha kadar

İlham bekleyerek vakit kaybetme. Sen başla, ilham gelecektir...

1946'da kendisinin mebus seçilmediğini bilmiyor muydu? 4 yıl gayri meşrû cumhurbaşkanlığı yaptığını İsmet Paşa bilmiyor mu? Vatandaşların haklarını iptal etmek yolunda bizzat emirler vermemiş miydi? İsmet Paşa milletvekillerini takip etmek için bütün milletvekillerinin peşlerine hafiyeler koymamış mıdır?

Acı kültür yoksa ağrı düzeyinde kalır.

Edebinden dolayı dokunmadan, görmeden, özleyen insanlar vardır. İşte bunlar, özleyenlerin en hayırlılarıdır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste