Dini inançlarını beslemekten beyni bilimsel gerçeklere aç kalmış insanlar var...

söz kimin

Bu sayfada ABD'li nörolog, filozof ve yazar Sam Harris tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Sam Harris şöyle demiştir: Dini inançlarını beslemekten beyni bilimsel gerçeklere aç kalmış insanlar var... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Sam Harris

Dini inançlarını beslemekten beyni bilimsel gerçeklere aç kalmış insanlar var...

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Kanuni'yi sevmek için Atatürk'e düşman olmaya gerek yok.

Belki de fırtınalı çağıran direkler, anda, rüzgarla gelecek ölümü bekler, o zaman ne yelken, ne ümit. Ama sen yine kalbim, gemicilerin şarkılarını dinle.

İnsanların bir queen gösterisinden tamamiyle eğlenip gitmesine çok seviniyorum. Bence queen şarkıları saf kaçışlar, güzel bir filmi görmek gibi.

Fanatikliğin ve hoşgörüsüzlüğün yarattığı acının farkında olun, biz hiçbir doktrine, teoriye ya da ideolojiye, hatta Budist öğretilere bile taparcasına bağlanmamaya kararlıyız. Budist öğretiler, derinlemesine bakmayı öğrenmemize ve anlayışımızı ve şefkatimizi geliştirmemize yardımcı olan yol gösterici yöntemlerdir. Uğruna savaşılacak, öldürecek ya da ölünecek mutlak gerçekler değildir.

Gün ki yıkımlar günüdür. Boştur ne söylesem şimdi.

Kanunların Çok Olduğu Yerde Devlet Daha Yozlaşır.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste