Din de felsefe de bir inancın izahı olarak hiçbir geçerli bilgi ortaya koymaz...

söz kimin

Bu sayfada Alman filozof ve psikiyatrist Karl Jaspers tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Karl Jaspers şöyle demiştir: Din de felsefe de bir inancın izahı olarak hiçbir geçerli bilgi ortaya koymaz... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Karl Jaspers

Din de felsefe de bir inancın izahı olarak hiçbir geçerli bilgi ortaya koymazlar. Fakat onlardan birini seçmek zorundadır insan: ya kendisini otoritenin kollarına atacak, yahut da varoluş, tehlikeyi kendi üzerine alacak. Felsefe ve din arasında bir mücadele vardır. Fakat gerçek felsefe ve gerçek din, birbirini anlamasalar da birbirine saygı gösterirler.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Dirençli depresif hastalarda sanıldığının aksine aynı gruptan özellikle de trisiklik antidepresiflerin kendi içindeki kombinasyonu önemli derecede yarar sağlar

Yerine getirilmiş bir görevin mutluluğu başka bir görevi yapabilme gücünü yaratır.

Sen diri oldukça ölü yıkayıcı seni yıkar mı hiç?

Dürüstlük, bilgelik kitabının ilk konusudur.

Düşmanın yoksa, hayatta hiç başarılı olamadın demektir.

Oğlum, namazını dos doğru kıl. İyiliği tavsiye et, kötülükten sakındır. Başına gelene sabret. Şüphesiz ki bunlar uğrunda azim ve sebat edilmeye değer işlerdendir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste