Debbie Macomber Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Yazar Debbie Macomber ait 11 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Debbie Macomber kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Debbie Macomber mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Debbie Macomber
  • Adı: Debbie Macomber
  • Doğum: 22 Ekim 1948
  • Mesleği: Yazar
Debbie Macomber Kimdir Sayfası

Bu sayfada Debbie Macomber hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Debbie Macomber sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Debbie Macomber, Amerikalı aşk romanları ve çağdaş kadın kurgu yazarıdır.

Romanlarından altısı televizyon için yapılmış filmler haline geldi ve Cedar Cove roman serisi aynı adlı bir televizyon dizisine uyarlandı. Macomber, 2005 yılında hayranlar tarafından oylanan Quill Romantik Ödülü'nün açılış kazananıydı ve Romance Writers of America tarafından hem RITA Ödülü hem de ömür boyu başarı ödülüne layık görüldü.

Debbie Macomber disleksik ve sadece lise mezunu. Yazar olmaya kararlıydı, mutfağında kiraladığı bir daktilonun önüne oturdu ve dört çocuk yetiştirirken ilk birkaç elyazmasını geliştirdi. Beş yıl sonra ve yayıncılardan birçok kez reddedildikten sonra, serbest dergi işine döndü. Macomber, bir roman yazarının konferansına katıldı ve burada el yazmalarından biri Harlequin Enterprises Ltd.'den bir editör tarafından alenen eleştirilmek üzere seçildi. Editör romanını yırttı ve onu atmasını tavsiye etti. Korkusuzca, Macomber aynı romanı Heartsong'u Harlequin'in rakibi Silhouette Books'a göndermek için 10 dolar harcadı. Silhouette, Publishers Weekly tarafından incelenen ilk aşk romanı olan kitabı satın aldı.

Starlight, şimdi Harlequin'e ait olan Silhouette Special Edition romantizm serisinin bir parçası olarak yayınlanan romanlarından ilkiydi. Macomber, Silhouette ve daha sonra Harlequin için romantizm yazmaya devam etti. 1988'de Harlequin, Debbie Macomber'dan Donanma serisi olarak bilinen bir dizi birbirine bağlı hikaye yazmasını istedi. Çok geçmeden, yılda iki veya üç başlık yayınlıyordu. 1994 yılına gelindiğinde, Macomber tek başlıklı romanlar yayınlamaya başladı. İlk ciltli kapağı 2001 yılında piyasaya çıktı.2002 yılında Macomber, daha çok kadınlara ve onların arkadaşlıklarına odaklanan kitaplar yazmak istediğini fark etti. Perşembeleri Sekizde, geleneksel aşk romanından çağdaş kadın kurgusuna ilk çıkışıydı. 1986'dan bu yana Debbie Macomber, Noel temalı bir kitap veya roman yayınladı.

Macomber'in romanları hikayenin mesajını iletmeye odaklanır ve ayrıntılı betimleyici pasajlar içermez. Kahramanları iyimser olma eğilimindedir ve "hikayeler, okuyucuda bir umut ve mutlu bir beklenti duygusu bırakan bir şekilde çözülür." Kendi memleketi Port Orchard, Washington'a dayanan Cedar Cove serisiyle birçok roman küçük, kırsal kasabalarda geçiyor.Debbie Macomber, Hristiyan inancından dolayı kitaplarında cinsel ayrıntılara yer vermese de, kitaplarında şehvet barındırır.

Kitaplarının 170 milyondan fazla kopyası dünya çapında basılmıştır. This Matter of Marriage, 1998'de TV için yapılmış bir film oldu.Debbie Macomber'ın romanlarından beşi Hallmark televizyon filmlerine çevrildi: Debbie Macomber'ın Bayan Mucizesi, Beni Bayan Mucize Arayın, Noel Ticareti (Macomber'in Noel Geldiğinde adlı romanından uyarlanmıştır), Bay Mucize ve Karda Atlamak.

Debbie Macomber artık yemek kitapları ve çocuk kitapları da dahil olmak üzere ilham verici kurgusal olmayan kitaplar da yazıyor. Debbie Macomber'ın Washington, Port Orchard'da bir iplik mağazası var ve bir Debbie Macomber örgü desen kitabı serisi var. İplik mağazası A Good Yarn Shop, 4 Kasım 2016'da kapılarını kapattı. Mağaza, Macomber'in diğer ticari girişimlere odaklanmaya karar vermesinden önce 8 yıldır açıktı.

Temmuz 2013'te Hallmark Channel, Cedar Cove kitap serisine dayanan ilk orijinal, senaryolu dizisini yayınlamaya başladı. Debbie Macomber, dizinin geliştiricisi ve baş yapımcısıdır. Cedar Cove televizyon dizisi 3 sezon yayınlandı ve 2015'te sona erdi. sozkimin.com Gösteri, Dramatik Bir Dizide En İyi Kostüm Tasarımı ve Dramatik Bir Dizide Bir Erkek Tarafından En İyi Yardımcı Performans (2014) olmak üzere LEO ödülleri için 2 adaylık ve bir Prizma ödülü, Drama Bölümü - Ruh Sağlığı (2015) için 1 adaylık aldı.

Macomber, gençler için gönüllü bir akıl hocasıdır ve hırpalanmış kadın sığınma evleri ile okuryazarlık ve tıbbi araştırmalar için bağış toplamada aktiftir. Warm-Up America'nın ulusal yönetim kurulu üyesidir ve 1997'de Big Brothers Big Sisters of America ulusal ofisinin büyükelçisi olarak atanmıştır.
kaynak: wiki

Debbie Macomber'ın kitapları ve eserleri
Cottage by the Sea: A Novel 2018, Gül Limanı Oteli 2012, The World of Debbie Macomber: Come Home to Color: An Adult Coloring Book 2016, Yuvana Hos: Geldin 1999, Bir Yumak Mutluluk 2005, Küçük Mucizeler Dükkânı 2004, Sweet Tomorrows: A Rose Harbor Novel 2016, A Walk Along the Beach: A Novel 2020, It's Better This Way: A Novel 2021, Mr. Miracle 2014, Window on the Bay: A Novel 2019, Deniz Feneri Yolu 2001, Love Letters 2014, Bir Dilekle Başladı Her Şey 2008, Bahçemde Yeşeren Umutlar 2006, Bir Buket Aşk 2014, Sevginin Son Dileği 2010, Gül Limanı Oteli Çiçekler İçinde 2013, Kıvılcım Sahili 2006, 204 Rosewood Lane 2002, Kızılcık Burnu 2004, Mucizeler Dükkânına Dönüş 2007, Jingle All the Way: A Novel 2020, Pelikan Çıkmazı 2000, 1225 Christmas Tree Lane 1985, Yeni Başlangıçlar Mevsimi 2009, Elveda Gecmis 2016, Frühstück bei Valery 2001, Alaskan Holiday: A Novel 2018, Sahil Bulvarı 2007, Dakota Born 1999, Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim 2011, Liman Caddesi 2005, Umut Geçidi 2008, Dashing Through the Snow: A Christmas Novel 2015, A Season of Angels 1993, Çam Yeşili Sokağı 2010, Always Dakota 2000, A Cedar Cove Christmas 2010, Pasifik Bulvarı 2009, Morning Comes Softly 1993, Mimoza Caddesi 2011, Dakota Home 2000, Melekler Korusun 2012, Kar Tanelerinin Bir Bildigi Var 2006, On İki Gün 2016, Starry Night 2013, Shirley, Goodness and Mercy 1999, Seaside Springtime 2021, Return to Promise 2000, Promise, Texas 1999

Debbie Macomber Sözleri 11 Adet

Aşağıdaki Debbie Macomber sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Debbie Macomber sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Hayatlar ve zaman değişebilir, ama gerçek dostlar bakidir, daima bizim bir parçamız olarak kalır.

Hayatını yaşa, Lydia. Dışarı çıkıp dünyayı keşfet. Yüzüne kırışıklıklar dolmadan ya da ölüm kapını çalmadan hayatın tadını çıkar.

Bazen olur böyle şeyler. Kahkahalar da gözyaşları kadar iyileştirici olabilir.

Bana göre doğum günleri olduğu için insanlara yada uydurulmuş özel günlere fazladan ilgi göstermek anlamsız. Birini seviyorsan o sevgiyi her gün göstermek gerekir. Eşinize çiçek vermek için neden yılın belirli gününü bekleyesiniz ki? Sevgiyle ilgili nedensiz bir şey yapmak güzeldir. Sadece istediğiniz için. O kişiyi önemsediğiniz için.

Hayatta öğrendiği en acı derslerden biri de, kendinden başka hiç kimseye güvenemeyeceğiydi.

Gül adının benim hayatımda özel bir önemi var. Büyük büyükannemin adı Rose (Gül) imiş. Annemin de öyle. En büyük kızımın adı Jody Rose, doğum günümde doğan torunumun adı Madeleine Rose, yani gördüğünüz gibi, bu isim aile geçmişimizde derin köklere sahip.

En çok istediğim şey normal olmaktı, en büyük korkum ise; normalin ne olduğunu anlayamaz hale gelmekti.

Küçük Mucizeler Dükkânı'nı yazdığımda ortaya bir seri çıkarmayı düşünmemiştim. Kim bilebilirdi böyle olacağını? Benim haberim yoktu! Aslında şöyle bir geçmişe bakınca tutkularımı içeren tüm kitaplarım okuyucularım tarafından benimsenip beğenildiği için bunu anlayabiliyorum.

Günlük bir yazma programım ve ulaşmak istediğim bir sayfa sayım var; ama bu, romanlarımı yazmakta kullandığım bir formül değil. Her kitabın kendine has bir özelliği var

Hikaye yazarken, dostluk ve romantizm üzerine kurgular yapmayı tercih ediyorum, çünkü bu tarzı çok seviyorum ve zevk alıyorum. Açıkçası, kendimi asla polisiye ya da fantastik hikayeler yazarken hayal etmedim, edemem de.

Disleksik olduğum için okumakta ve sesleri çıkarmakta güçlük çekiyordum, o zamanlar örgü örmenin benim için hayatımda önemli bir rolü vardır. Örmeyi 11 yaşlarımda öğrendim, ilk ördüğüm parça mor bir yelekti ve onu da annem için örmüştüm. Annem onu hep sakladı ve o öldüğünde bile hâlâ gardırobunda duruyordu.

Yorumlar 3 Adet

Perihan

Liman

Kitapların çok güzel bütün serini okunmaya çalışacağım

Perihan

Bay mucize

Ilk bay mucizeyi okidum ama bi solukta harikaydi sonra yeni baslangiclar mevsimi cok harika devam diger eserlere

Perihan

kardelen

İlk kitabını aldığımda bu kadar güzel olacağını düşünmemiştim

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste