Dean Rusk Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada ABD'li bir siyasetçi Dean Rusk ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Dean Rusk kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Dean Rusk mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Dean Rusk
  • Adı: Dean Rusk
  • Doğum: 9 Şubat 1909
  • Ölüm: 20 Aralık 1994
  • Mesleği: ABD'li bir siyasetçi
Dean Rusk Kimdir Sayfası

Bu sayfada Dean Rusk hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Dean Rusk sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Dean Rusk (9 Şubat 1909 - 20 Aralık 1994), ABD'li bir siyasetςiydi. 1961'den 1969'a kadar, John F. Kennedy ve Lyndon B. Johnson'un başkanlıkları döneminde Dışişleri Bakanlığı görevini yürüttü. Cordell Hull'un ardından Dışişleri Bakanlığı görevini en uzun süre yürüten ikinci kişidir. sozkimin.com

Otobiyografisi As I Saw It'te yazdığı gibi ɾusk'ın Kennedy ile ilişkileri iyi değildi. Hem Kennedy'ye, hem de John F. Kennedy Suikastı'nın ardından Johnson'a defalarca istifasını sundu; ancak kabul edilmedi.
kaynak: wiki

Dean Rusk Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Dean Rusk sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Dean Rusk sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

İnsanları ikna etmenin en iyi yollarından biri onları dinlemektir.

Süreklilik taze durumlara taze yaklaşımlar ekarte etmez.

Başkalarını inandırmanın en iyi yolu; onları dinlemektir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste