Daniel Webster Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Avukat, hatip Daniel Webster ait 6 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Daniel Webster kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Daniel Webster mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Daniel Webster
  • Adı: Daniel Webster
  • Doğum: 18 Ocak 1782
  • Ölüm: 24 Ekim 1852
  • Mesleği: Avukat, hatip
Daniel Webster Kimdir Sayfası

Bu sayfada Daniel Webster hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Daniel Webster sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Daniel Webster, ABD Kongresinde New Hampshire ve Massachusetts'i temsil eden Amerikalı bir avukat ve devlet adamıdır ve Başkan William Henry Harrison, John Tyler ve Millard Fillmore altında ABD Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı.

1782'de New Hampshire'da doğan Daniel Webster, yasal bir çıraklık eğitimi aldıktan sonra Portsmouth, New Hampshire'da başarılı bir hukuk pratiği kurdu. 1812 Savaşı'nın önde gelen bir rakibi olarak ortaya çıktı ve Federalist Parti'nin lideri olarak görev yaptığı Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi'ne seçildi. Webster iki dönem sonra görevinden ayrıldı ve Boston, Massachusetts'e taşındı. Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi önünde önde gelen bir avukat oldu ve Dartmouth College - Woodward, McCulloch - Maryland ve Gibbons - Ogden gibi davaları kazandı. Daniel Webster, 1823'te Meclis'e döndü ve Başkan John Quincy Adams'ın önemli bir destekçisi oldu. 1827'de Amerika Birleşik Devletleri Senatosuna seçildi ve Henry Clay ile Adams'ı desteklemek için Ulusal Cumhuriyetçi Parti'yi kurmak için çalıştı.

Andrew Jackson'ın 1828 başkanlık seçimlerinde Adams'ı yendikten sonra, Daniel Webster, Jackson'ın iç politikalarının önde gelen rakibi haline geldi. John C. Calhoun tarafından benimsenen geçersiz kılma teorisine şiddetle karşı çıktı ve Hayne'ye İkinci Cevap konuşması, Kongre'de şimdiye kadar yapılan en büyük konuşmalardan biri olarak kabul edildi. Webster, Jackson'ın Nullification Crisis'e meydan okuyan tepkisini destekledi, ancak Amerika Birleşik Devletleri'nin İkinci Bankası ile ilgili anlaşmazlıklar nedeniyle başkandan ayrıldı. Daniel Webster, Whig Partisi'ni kurarken diğer Jackson muhalifleriyle birlikte katıldı ve başarısızlıkla 1836 başkanlık seçimlerinde aday oldu. Harrison'ı 1840 başkanlık seçimlerinde destekledi ve Harrison göreve geldikten sonra dışişleri bakanı olarak atandı. Harrison'ın Kabinesinin diğer üyelerinden farklı olarak, Tyler kongre Whigs'den ayrıldıktan sonra Başkan Tyler'ın altında hizmet vermeye devam etti. Dışişleri bakanı olarak Daniel Webster, İngiltere ile sınır anlaşmazlıklarını çözen Webster-Ashburton Antlaşması'nı müzakere etti. Webster, 1845'te Senato'ya döndü ve önde gelen bir kongre Whig olarak statüsünü sürdürdü. Meksika-Amerikan Savaşı sırasında, kölelik karşıtı politikalar üzerinden Güney ile iyi ilişkilere vurgu yapan Kuzey Whigler'in bir fraksiyonu olan "Cotton Whigs" in lideri olarak ortaya çıktı. sozkimin.com 1850'de Başkan Fillmore, Daniel Webster'ı dışişleri bakanı olarak atadı ve Webster, çeşitli bölgesel sorunları çözen ve yeni bir kaçak köle yasasını çıkaran 1850 Uzlaşması'nın geçişine katkıda bulundu. Daniel Webster, 1852 başkanlık seçimlerinde Whig adaylığını istedi, ancak Fillmore ve Webster destekçileri arasında bir bölünme, General Winfield Scott'ın adaylığına yol açtı.1852'nin başlarında, Daniel Webster karaciğer sirozundan muzdarip olmaya başlamıştı ve sağlık durumunun kötü olması onun dışişleri bakanı olarak görev yapmasını giderek zorlaştırıyordu. Eylül 1852'de Webster, siroz ve subdural hematom nedeniyle sağlığının düşmeye devam ettiği Marshfield malikanesine döndü. 24 Ekim 1852'de Marshfield'da öldü ve mülkünün yakınındaki Winslow Mezarlığı'na gömüldü. Son sözleri şuydu: "Hala yaşıyorum."

Daniel Webster, önemli ve yetenekli bir avukat, hatip ve politikacı olarak kabul edilir, ancak tarihçiler ve gözlemciler onun ahlaki nitelikleri ve ulusal bir lider olarak yeteneği hakkında karışık görüşler ileri sürmüşlerdir.
kaynak: wiki

Daniel Webster Sözleri 6 Adet

Aşağıdaki Daniel Webster sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Daniel Webster sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Her cezasız cinayet, her insanın yaşamının güvenliğinden şeyler götürüyor.

Tanrı sadece onu seviyorum ve her zaman korumak ve onu savunmak için hazır olanlar için özgürlük verir.

Serin tutun; öfke bir argüman değildir.

Bize yeryüzünün ekimi insanın en önemli iş olduğunu unutmayalım. Toprak işleme başladığında, diğer sanat takip edecektir. Bu nedenle çiftçiler, medeniyetin kurucuları.

Yalanlar gerçeklerle bağdaşmadığı gibi, genellikle kendi aralarında da çatışırlar.

Baskı, ihtilalin tohumudur.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste