Comte de Lautreamont Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Fransız şair Comte de Lautreamont ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Comte de Lautreamont kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Comte de Lautreamont mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Comte de Lautreamont
  • Adı: Comte de Lautreamont
  • Doğum: 4 Nisan 1846
  • Ölüm: 24 Kasım 1870
  • Mesleği: Fransız şair
Comte de Lautreamont Kimdir Sayfası

Bu sayfada Comte de Lautreamont hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Comte de Lautreamont sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Comte de Lautreamont, gerçek adıyla Isidore Lucien Ducasse (1846-1870), Uruguay doğumlu Fransız yazar. Lautréamont, edebiyat tarihinde, özellikle de Sürrealizm akımında büyük bir etkiye sahip olan Les Chants de Maldoror (Maldoror'un Şarkıları) adlı şiirsel romanıyla tanınır.

Comte de Lautreamont, Montevideo, Uruguay'da doğdu ve çocukluğunu burada geçirdi. Ailesi, daha sonra Fransa'ya taşındı ve Comte de Lautreamont Paris'te lise eğitimini tamamladı. Babasının ölümünden sonra, Comte de Lautreamont, Paris'te yalnız yaşamaya başladı ve şiir ve edebiyatla ilgilenmeye başladı.

Les Chants de Maldoror, ilk olarak 1868 yılında yayınlandı ve şiddet, ahlaksızlık ve cinsellikle dolu tuhaf ve karanlık bir dünya yaratmıştı. Bu eser, zamanının edebiyat eleştirmenleri tarafından anlaşılamamış ve kabul edilmemişti, ancak daha sonraki yıllarda Sürrealistler tarafından keşfedildi ve büyük bir etki yarattı.

Comte de Lautreamont, Les Chants de Maldoror'un yayınlanmasından sonra yazarlık kariyerine devam etmedi ve ticari işlerle uğraşarak geçimini sağlamaya çalıştı. Ancak 1870 yılında, 24 yaşında bir otel odasında intihar ederek yaşamına son verdi.

Comte de Lautreamont, ölümünden sonra, Les Chants de Maldoror ve başka eserleri nedeniyle edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip oldu ve özellikle Sürrealistler tarafından büyük saygı duyuldu. sozkimin.com Eserleri, edebiyat ve sanat dünyasında hala büyük bir etkiye sahiptir.

Comte de Lautreamont hakkındaki düşünceler
Hakkındaki Düşünceler "Maldoror'un VI. Şarkısı'nı okuyunca kendi yaρıtlarımdan utandım." - Andre Gide
"Maldoror'un birazcık tadına bakınca, bütün şiir yavanlaşıyor." - Louis Aragon
"Lautréamont'u açın! Bütün edebiyat şemsiye gibi tersine döner." - Francis Ponge
Albert Camus kendisinden "Dahi liseli" olarak bahsetmistir.

Comte de Lautreamont Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Comte de Lautreamont sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Comte de Lautreamont sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bir insan işini iyi yapmak istiyorsa iki işi bir arada yapmamalı.

Yeterince hırsızlık yaparsan, çaldığın paralarla seni aziz ilan edecek bir kilise satın alabilirsin.

Eğer yeterince hırsızlık yaparsan, çaldığın paralarla seni aziz ilan edecek bir kilise satın alabilirsin.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Kemal Akgün

Bir dahinin henüz 24 yaşında intihar etmesi ihtimali çok düşüktür.
Zamanın kirli düzeni ile ters düştüğü için öldürüldüğünü düşünüyorum

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste