Çoğu insan zekaya inanır, ben inanmıyorum bizi birbirimizden ayıran emektir, ...

söz kimin

Bu sayfada Türk biyokimyacı ve moleküler biyolog Aziz Sancar tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Aziz Sancar şöyle demiştir: Çoğu insan zekaya inanır, ben inanmıyorum bizi birbirimizden ayıran emektir, ... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

Aziz Sancar

Çoğu insan zekaya inanır, ben inanmıyorum bizi birbirimizden ayıran emektir, ben çalışmaya inanıyorum.

Yorumlar

Perihan

Gamzeş

Harikaaa

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Eski sevgilinizi mi özlediniz? Onu arayın; en fazla 5 dk içinde niye 'eski' olduğunu hatırlatacak bir mallık yapacaktır zaten.

Sevgi her zaman ıstırap çeker, hiçbir zaman ne gücenir ne de intikam almaya çalışırlar.

2. Cumhuriyetçiler daha yüzeysel ve anakronik bir bakış açısıyla yaklaşıyorlar olaylara. Ne sosyalist ne de antiemperyalist hiçbir çıkış duymuyoruz onlardan. Aksine küreselleşmeyle, kapitalizmle barışık bir söylem kullanıyorlar. En önemli ayrım burada. 2. Cumhuriyetçilik düşüncesi, küresel kapitalist hareketle uyumlu, onun uydusu olmayı içine sindirmiş.

Politika, esaretindeki binlerce insanı katletmiştir. Din ise onbinlercesini.

Sanatçı ya üstün bir kişidir ve böyle sanatını anlayacak sonra da eğer karşılaştırma faydalıysa edebiyat sanatlarıyla karşılaştırılabilecek güçtedir; ya da yeteneksiz bir kişidir ki, o zaman da onunla uğraşmaya değmez. Bilmem hangi eleştirmeci ona: 'Kuzeye gidin' der. Bir başkası: 'Güneye gidin' der. Aynı eleştirmeci 'Oturun şuraya' da diyebilir. Hangi yola yönelmeli?

Karanlığı yığıyor yığıyor yığıyor... Ama böyle kurşun geçmez bir karanlıklar yığıyor.. arkasından birdenbire bir ışık patlatıyor Dostoyevski.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste