Claude Louis Navier Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Fransız fizikçi ve mühendis Claude Louis Navier ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Claude Louis Navier kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Claude Louis Navier mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Claude Louis Navier
  • Adı: Claude Louis Navier
  • Doğum: 10 Şubat 1785
  • Ölüm: 21 Ağustos 1836
  • Mesleği: Fransız fizikçi ve mühendis
Claude Louis Navier Kimdir Sayfası

Bu sayfada Claude Louis Navier hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Claude Louis Navier sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Claude Louis Navier, Fransız fizikçi ve mühendis.

Sürekli ortam mekaniği konusunda uzmanlaşmış bir fizikçiydi.

Babasının 1793'te ölümünden sonra, Claude Louis Navier'in annesi eğitimi Corps des Ponts et Chaussées'de mühendis olan amcası Émiland Gauthey'e bıraktı. 1802'de Navier École polytechnique'e kaydoldu ve 1804'te eğitimine 1806'da mezun olduğu École Nationale des Ponts et Chaussées'de devam etti. Sonunda, Corps des Ponts et Chaussées'de Genel Müfettiş olarak amcasının yerine geçti.

Seine Departmanında Choisy, Asnières ve Argenteuil'de köprülerin yapımını yönetti ve Paris'teki Île de la Cité'ye bir yaya köprüsü inşa etti. 1824'te Pont des Invalides için tasarladığı tasarım, hesaplarının üzerinde bir güvenlik payı bırakmadı ve çatladıktan sonra köprünün sökülmesi gerekti ve Claude Louis Navier'in köprü inşa etme itibarını zedeledi. sozkimin.com Bir hükümet komitesi tarafından matematiğe çok fazla güvendiği için azarlandı.

1824'te Claude Louis Navier, Fransız Bilim Akademisi'ne kabul edildi. 1830'da École Nationale des Ponts et Chaussées'de profesörlük yaptı ve ertesi yıl École polytechnique'de matematik ve mekanik Profesör olarak sürgüne gönderilen Augustin Louis Cauchy'nin yerine geçti.

Claude Louis Navier, genel elastisite teorisini matematiksel olarak kullanılabilir bir formda (1821) formüle ederek, ilk kez inşaat alanında yeterli doğrulukla kullanılabilir hale getirdi. 1819'da mekanik stresin sıfır çizgisini belirlemeyi başardı, sonunda Galileo'nun yanlış sonuçlarını düzeltti ve 1826'da elastik modülü, alanın ikinci momentinden bağımsız olarak malzemelerin bir özelliği olarak belirledi. Claude Louis Navier bu nedenle genellikle modern yapısal analizin kurucusu olarak kabul edilir.

Bununla birlikte, en büyük katkısı, akışkanlar mekaniğinin merkezi olan Navier-Stokes denklemleri (1822) olmaya devam ediyor.

Navier-Stokes denklemleri adı, onun ve George Gabriel Stokes'un adına ithafen verilmiştir.

Adı Eyfel Kulesi'ne yazılan 72 isimden biridir.
kaynak: wiki en

Claude Louis Navier Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Claude Louis Navier sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Claude Louis Navier sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Büyük bir işe girişmek, özellikle yeni türden bir işe girişmek, bir deney yapmak demektir. İlk saldırının galibi olarak ortaya çıkma güvencesi olmadan doğanın güçleriyle mücadeleye girişmek demektir.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste