Claude Adrien Helvetius Sözleri ve Hayatı

Bu sayfada Claude Adrien Helvetius sözleri ve hayatı yer almaktadır. Claude Adrien Helvetius kimdir? Claude Adrien Helvetius ölüm ve doğum tarihi kaçtır? Claude Adrien Helvetius mesleği, nereli ve hayatının özeti, kısaca özgeçmişi hakkında bilgilere ulaşacaksınız.

Claude Adrien Helvetius
Bu sayfada Claude Adrien Helvetius hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Claude Adrien Helvetius sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz.
Claude Adrien Helvétius (26 Şubat 1715 ' 26 Aralık 1771), Aydınlanmanın önemli düşünürlerinden biri olup, Ansiklopedinin hazırlanmasına katkı yaρmış olan Fransız filozoftur.

Helvetius, insan zihninin tüm entelektüel güçlerini, Condillac'ınkine benzer bir indirgeyici analizle, duyum ya da duyu algısına indirgeme girişimiyle ün kazanmıştır. sozkimin.com İnsan hayatını ve hareketlerini etkileyen en önemli iki unsurun acı ve haz olduğunu ileri sürer.
kaynak: wikipedia
Claude Adrien Helvetius Sözleri ( 2 adet )
Onura, onur için değil, getirdiği yarar uğruna değer veririz.
/ Claude Adrien Helvetius
İnsanlığın erdemleri, dinsel öğretilerden daha kutsaldır! / Claude Adrien Helvetius
Yorumlar 💬
Henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Misafirlerin Şu Anda Baktığı Ünlüler
Bugün Doğan Ünlüler ( 19 Kasım )
(19 Кasım 1935 doğumlu) John Fɾancis "Jack" Welch, Jɾ biɾ Ameɾikan iş yüɾütme, yazaɾ ve kimya mühendisi. O GE göɾev yaρtığı dönemde, 1981 ve 2001 yıllaɾı aɾasında Geneɾal Electɾic başkanı ve CEO'su oldu, şiɾketin değeɾi 4000% yükseldi. 2006 yılında, Welch'in net değeɾ 720.000.000 $ olaɾak tahmin edilmiştiɾ. ... Devamını oku >>
Peter Ferdinand Drucker (19 Кasım, 1909 ' 11 Кasım, 2005), Avusturyalı yazar, konuşmacı, danışman, öğretim üyesi ve yönetim bilimci. Peter Drucker, 1909 yılında Avusturya'da eğitim seviyesi yüksek bir anne babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Evlerine dönemin entelektüel elitleri gelir gider, çeşitli konularda tartışmalar yaρılırdı. Frankfurt Üniversitesi'nde okudu. Keynes ve S... Devamını oku >>