Claude Adrien Helvetius Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Filozof Claude Adrien Helvetius ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Claude Adrien Helvetius kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Claude Adrien Helvetius mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Claude Adrien Helvetius
  • Adı: Claude Adrien Helvetius
  • Doğum: 26 Ocak 1715
  • Ölüm: 26 Aralık 1771
  • Mesleği: Filozof
Claude Adrien Helvetius Kimdir Sayfası

Bu sayfada Claude Adrien Helvetius hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Claude Adrien Helvetius sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Claude Adrien Helvétius (26 Şubat 1715 ' 26 Aralık 1771), Aydınlanmanın önemli düşünürlerinden biri olup, Ansiklopedinin hazırlanmasına katkı yaρmış olan Fransız filozoftur.

Helvetius, insan zihninin tüm entelektüel güçlerini, Condillac'ınkine benzer bir indirgeyici analizle, duyum ya da duyu algısına indirgeme girişimiyle ün kazanmıştır. sozkimin.com İnsan hayatını ve hareketlerini etkileyen en önemli iki unsurun acı ve haz olduğunu ileri sürer.
kaynak: wiki

Claude Adrien Helvetius Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Claude Adrien Helvetius sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Claude Adrien Helvetius sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Onura, onur için değil, getirdiği yarar uğruna değer veririz.

İnsanlığın erdemleri, dinsel öğretilerden daha kutsaldır!

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste