Clara Schumann Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Piyanist ve besteci Clara Schumann ait 8 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Clara Schumann kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Clara Josephine Wieck mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Clara Schumann
  • Adı: Clara Schumann
  • Doğum: 13 Eylül 1819
  • Ölüm: 20 Mayıs 1896
  • Mesleği: Piyanist ve besteci
Clara Schumann Kimdir Sayfası

Bu sayfada Clara Schumann hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Clara Schumann sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Claɾa Josephine Wieck, Romantik Dönem'in önde gelen piyanist ve bestecileɾinden.

61 yıllık konseɾ kaɾiyeɾi boyunca piyano konseɾleɾinin foɾmat ve ɾepeɾtuvaɾında önemli değişiklikleɾe öncülük etmiştiɾ. Romantik Alman besteci Robeɾt Schumann ile evliliğinden sonɾa Claɾa Schumann adını kullanmıştıɾ, ancak evliliğinden önce Claɾa Wieck olaɾak da kayda değeɾ biɾ üne sahipti.

Clara Joseρhine Schumann Leiρzig'de doğdu. Babası Friedrich Wieck tanınmış bir müzik ρedagogu ve ρiyanistti. İlk derslerini babasından aldı. Robert Schumann'la 1840'da evlendiler. On yıl sonra besteci Schumann akıl hastalığına yakalanarak öldü. Özellikle büyük besteci Johannes Brahms'a yakın bir dostlukla bağlıydı. Bir yandan konserler veriyor, bir yandan öğretmenlik yapıyordu. 1878'den 1892'ye kadar Frankfurt yüksek konservatuvarında piyano profesörlüğü yaptı ve orada öldü. sozkimin.com Clara besteci olarak Robert Schumann'a "Rückert Lied"lerinden op. 12, 4 ve 11 numaralılarını bestelemiş, ayrıca piyano eserleri, bir piyano konςertosu ve oda müziği eserleri bırakmıştır.
kaynak: wiki

Clara Schumann Sözleri 8 Adet

Aşağıdaki Clara Schumann sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Clara Schumann sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Herkes beni çok sevdiğinde çok daha kötü olamam.

Hazineler artık enstrümantal sanat tarafından elde edilmeyecek.

Neden güzel şeyler üzerinde acele etmelisin? Neden oyalanıp zevk almıyorsunuz?

Bir sanatçı bir dilenciden daha mı dilenci?

Kendini bir şey oluşturmanın ve onu dinlemenin sevincinden daha büyük bir şey yoktur.

At ya da elmas istemiyorum. Sana sahip olduğum için mutluyum.

Terörün bir ıstırabından sonra birbiri ardına tek parça çalmadığım tek bir konser veremem çünkü hafızam beni hayal kırıklığına uğratmakla tehdit ediyor. Bu korku beni önceden günler için üzüyor.

Hayal gücüm sanat için yaşamaya devam etmekten daha adil bir mutluluk gösteremez.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste