Chuang Tzu Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Filozof Chuang Tzu ait 7 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Chuang Tzu kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Zhuangzi mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Chuang Tzu
  • Adı: Chuang Tzu
  • Doğum: MÖ 370
  • Ölüm: MÖ 287
  • Mesleği: Filozof
Chuang Tzu Kimdir Sayfası

Bu sayfada Chuang Tzu hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Chuang Tzu sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Zhuangzi (pinyin), Chuang Tzu (Wade-Giles), Chuang Tsu ya da Chuang Tse ( okunuşu Cuanğzı) MÖ 4. yüzyılda Çin'in Savaşan Beylikleɾ Döneminde yaşamış biɾ filozoftuɾ.

Zhuangzi.
Yazarı olduğu Taoizm felsefesindeki kitabı da kendi adıyla Zhuangzi olarak anılır. Zhuangzi Kral Hui Liang ve Kral Xuan Qi dönemlerinde yaşadığına göre; milattan önce 370 ila 301 yılları arasında yaşadığı öngörülür. Meng şehrinden olan Zhuangzi; doğduğunda sahip olduğu ismi Zhou idi. sozkimin.com Zhuangzi'nin felsefesine göre; hayatımız sınırlı ama öğrenebileceklerimiz sınırsızdır.
kaynak : wiki

Chuang Tzu Sözleri 7 Adet

Aşağıdaki Chuang Tzu sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Chuang Tzu sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bütün her şeyin orijini doğadan gelir ve tekrar doğaya döner.

Rüyamda bir kelebek olduğumu mu gördüm, yoksa şu an insan olduğunu düşleyen bir kelebek miyim; bilmiyorum.

Kusursuz insanın benliği yoktur.

Başkalarından şüphelenmek için neden göremedikleri noktalarda şüphe duyabiliyorsanız, ilerleme kaydediyorsunuz demektir.

Mükemmel bir insanın zihni ayna gibidir. Hiçbir şeyi kavramaz ve hiçbir şeyi ummaz. Yansıtır ama yakalamaz. Böylece mükemmel insan hayatın içinde hiçbir çaba harcamadan hareket eder.

Bilebileceğimiz bir şey varsa o da hiçbir şey bilmediğimizdir ve az bilgi tehlikeli bir şeydir.

Bütün herşeyin orijini doğadan gelir ve tekrar doğaya döner.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

veritas

Dogum olum tarihi yanlis tarih
Admin: Gerekli düzenleme yapılmıştır. Teşekkürler

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste