Christopher Walken Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada sinema ve tiyatro oyuncusu Christopher Walken ait 12 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Christopher Walken kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Christopher Walken mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Christopher Walken
  • Adı: Christopher Walken
  • Doğum: 31 Mart 1943
  • Mesleği: sinema ve tiyatro oyuncusu
Christopher Walken Kimdir Sayfası

Bu sayfada Christopher Walken hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Christopher Walken sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Christopher Walken Akademi ödülü, SAG, ve BAFTA Ödülü sahibi, Altın Küre, Tony ve Emmy ödülü adayı Amerikalı sinema ve tiyatro oyuncusu. Akademi Ödülünü 1979 yılında en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında The Deer Hunter filmi ile ulaşmıştır. 2002 yılında Catch Me If You Can filmi ile bir kez daha ödüle aday gösterilmiştir. Walken 1953 yılından itibaren 100'ü aşkın yaρımda görev almış ve çeşitli ödüllere uzanmıştır.

Walken, Queens New York'da doğmuştur. Babası Alman, annesi ise İskoçya göçmenidir. Methodist kilisesi geleneklerine göre büyümüştür. Üniversite eğitimine başlamış ancak mezun olamamıştır.

İlk olarak televizyonda çocuk oyuncu olarak görev almıştır. İlk çıkış filmi 1971 yılında Sean Connery ile oynadığı The Anderson Taρes olmuştur. sozkimin.com İlk başrol oyununu ise The Mind Snatchers filmi ile yaρmıştır. 1977 yılında Akademi ödülü sahibi Annie Hall isimli filmde rol almıştır.

1969 yılından beri Georgianne Walken ile evli olan sanatçının çocuğu yoktur.

2006 yılında açılan bir internet sayfasında ABD başkan adayı olduğu yazmaktaydı, bu olay yalanlandı ve site kaρandı. Christopher aynı zamanda Saturday Night Live skeçlerinde de yer almıştır.
kaynak: wiki

Christopher Walken Sözleri 12 Adet

Aşağıdaki Christopher Walken sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Christopher Walken sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Birinin beni kötü görünmemi sağlamasına gerek yok. Bunu kendim de yapa bilirim.

Ben reklam filmleri çevirmiyorum. Bir şeyler satmıyorum. Bir aktör olarak bu bana hileli geliyor.

Saçım ben ünlü olmadan önce ünlenmişdi.

Evde hep aynı şeyleri yapıyorum. Tabi aynı zamanda. Hep aynı zamanda kalkıyorum, aynı zamanda yiyorum, aynı şeyleri aynı kurallarla yapıyorum, okuyorum, kahve içiyorum. Sonra senaryolara çalışıyorum, kendime yiyecek ufak bir şeyler hazırlıyorum. Ben mediterranean diyetine iyice inanıyorum.

Kötü eleştiriler duymak bana dokunuyor.

Eğer bir ev nasıl inşa edilir diye öğrenmek istiyorsan, ev inşa et. Kimseye sorma, sadece inşa et.

Eğer bir ev nasıl inşa edilir diye öğrenmek istiyorsan, ev inşa et. Kimseye sorma, sadece inşa et.

Ayı kostümleri çok eğlenceli.. Ayılar da öyle.

Kimsenin izlemediği filmler yaptım, hatta kendimin bile izleyemeyeceği filmleri.

Silahları sevmiyorum. Onları elime aldığımda onları olabilecek en kısa sürede bırakmak istiyorum.

İnsanlar benim favori karakterlerimin canlandırdığım kötü adamlar olduğunu düşünüyor. Ancak ben komediyi daha kamçılayıcı ve karşılıklı görüyorum.

Hep aynı çeşit rollerde çıkmak bir problemmi?

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste