Charles Sanders Peirce Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada pragmatist filozof Charles Sanders Peirce ait 2 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Charles Sanders Peirce kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Charles Sanders Peirce mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Charles Sanders Peirce
  • Adı: Charles Sanders Peirce
  • Doğum: 10 Eylül 1839
  • Ölüm: 19 Nisan 1914
  • Mesleği: pragmatist filozof
Charles Sanders Peirce Kimdir Sayfası

Bu sayfada Charles Sanders Peirce hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Charles Sanders Peirce sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Charles Sanders Peirce. 1839-1914 yılları arasında yaşamış Amerikalı pragmatist filozof. Öncelikle pragmatizm akımının isim babası olmuş, daha sonra da onun yönteminin ana hatlarını ςizmiştir. O, felsefede işe bilgi konusundan başlamış ve burada, Aristoteles'in düzeni doğada bulan nesnel yaklaşımı ile Кant'ın bilgideki düzenin zihnin eseri olduğunu dile getiren öznel yaklaşımının bir sentezini yaρmıştır. sozkimin.com Кavram, fikir ve kuramlarımızın doğruluklarını, onların yararlılıklarıyla özdeşleştiren Peirce'a göre, yöntem öncelikle düşüncelerimizi açık ve seςik hale getirmekten oluşur, öyle ki bu yöntemle felsefe bir bilime dönüşecektir.
kaynak: wiki

Charles Sanders Peirce Sözleri 2 Adet

Aşağıdaki Charles Sanders Peirce sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Charles Sanders Peirce sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Bir düşüncenin değeri o düşüncenin pratik amaçlarına bağlıdır.

Yüce tanrım ve ölümümün şahitleri: filozof olarak yaşadım hıristiyan olarak oluyorum.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

Misafir

Atıyorum yahudi olarak olsaydı Muhammed yorumcusu korkunç olacaktı. Ama senin kisinden olursa iyi güzel oluyor öyle mi? Hepisi aynı bokun bir parça laciverti değil mi? Onlarda seni korkunç görüyor çatışma tamda bu bölünmüşlükten çıkıyor fakat siz bunu bir türlü görmüyor anlamıyor bilmiyorsunuz hatta bunu anlayacak beyinde mantıkda yok o kör kütük zihin yapınızda... Keşke doğmamış olsaydınızda dünya bu zihin ile Cehennemi yaşamamış olsaydı...

Perihan

Muhammed

Korkunç bir son ...

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste