Charles de Saint Evremond Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Asker , hedonist , denemeci ve edebiyat eleştirmeni Charles de Saint Evremond ait 3 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Charles de Saint Evremond kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Charles de Marguetel de Saint-Denis mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Charles de Saint Evremond
  • Adı: Charles de Saint Evremond
  • Doğum: 1 Nisan 1613
  • Ölüm: 29 Eylül 1703
  • Mesleği: Asker , hedonist , denemeci ve edebiyat eleştirmeni
Charles de Saint Evremond Kimdir Sayfası

Bu sayfada Charles de Saint Evremond hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Charles de Saint Evremond sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Charles de Saint Evremond, bir Fransız askeri, hedonist, denemeci ve edebiyat eleştirmeni.

1661'den sonra, Pireneler Barışı sırasında (1659) Fransız politikasına yaptığı saldırının bir sonucu olarak, İngiltere'de sürgünde yaşadı. Westminster'da, Poets' Corner'da gömülüdür. Arkadaşları için yazdı ve yaşamı boyunca birkaç eseri sızdırılmış olmasına rağmen çalışmasının yayınlanmasını istemedi. Eserlerinin ilk tam koleksiyonu, ölümünden sonra 1705'te Londra'da yayınlandı.

Normandiya'daki ailesinin ikametgahı olan Coutances yakınlarındaki Saint-Denis-le-Guast'ta doğdu. Charles de Saint Evremond, Paris'teki College de Clermont'ta (şimdi Lycée Louis-le-Grand) Cizvitlerin öğrenci idi; sonra Caen'de öğrenci oldu. Bir süre Paris'te College d'Harcourt'ta (şimdi Lycée Saint-Louis) hukuk okudu. Ancak kısa süre sonra silaha sarıldı ve 1629'da Mareşal Bassompierre ile İtalya'ya gitti. Otuz Yıl Savaşının büyük bir bölümünde hizmet etti ve kaptan yapıldığında Landrecies kuşatmasında (1637) kendini gösterdi. Kampanyaları sırasında Michel de Montaigne'nin eserlerini İspanyolca ve İtalyanca dillerini inceledi.

1639'da Paris'te Pierre Gassendi ile tanıştı ve müritlerinden biri oldu. Rocroi, Nördlingen ve Lerida savaşlarında yer aldı. Bir süre için Condé'ye şahsen bağlıydı, ancak hicivli bir sözle onu rahatsız etti ve 1648'de prensin muhafızlarında komutasından mahrum kaldı. Candale Dükü (çok ciddi bir portresini bırakmıştır) Guienne'de maréchal de camp derecesine ulaşan Charles de Saint Evremond'a bir emir verdi. Bu ofisten üç yıldan kısa bir süre içinde 50.000 livre cebe attığı söyleniyor. 1661'de Fouquet'in düşüşüne karışan sayısız kurbandan biriydi. Fouquet'in makalelerine el konulması sırasında Colbert'in ajanları tarafından keşfedildiği söylenen Pireneler Antlaşması üzerine Mareşal Créqui'ye yazdığı mektup, utanç için çok yetersiz bir neden gibi görünüyordu.Charles de Saint Evremond, Hollanda'ya ve İngiltere'ye kaçtı, burada II. Charles tarafından nazikçe karşılandı ve emekli oldu. James II'nin Fransa'ya gidişinden sonra, Charles de Saint Evremond geri dönmeye davet edildi, ancak reddetti. sozkimin.com Kardinal Mazarin'in çekici yeğenler grubunun en çekici üyesi Hortense Mancini, 1670'de İngiltere'ye geldi, kumar ve esprili sohbet için bir salon kurdu ve burada Charles de Saint Evremond uzun yıllar evde kaldı.

29 Eylül 1703'te doksan yaşında öldü ve Westminster Abbey'de gömüldü, anıtı hala Şairler Köşesi'nde.

Charles de Saint Evremond'un edebi eseri
Charles de Saint Evremond, hayatı boyunca hiçbir eserinin basılmasına izin vermedi, ancak Barbin 1668'de izinsiz bir koleksiyon yayınladı. Ancak Des Maizeaux'ya çalışmalarını ölümünden sonra yayınlama yetkisi verildi ve bunlar Londra'da yayınlandı (2 cilt, 1705) ve sık sık yeniden basıldı. 

İroni içindeki başyapıtı, sıklıkla Lettres eyaletleriyle sınıflandırılan sözde Conversation du maréchal d'Hocquincourt avec le père Canaye'dir (ikincisi bir Cizvit ve Saint-Évremond'un okulda ustasıdır).

Silvestre ve Des Maizeaux'nun el yazmalarından editörlüğünü yaptığı meslektaşları, Des Maizeaux tarafından bir duyuru ile Jacob Tonson (Londra, 1705, 2 cilt; 2. baskı, 3 cilt, 1709) tarafından basıldı.

Arkadaşı olduğu Ninon de l'Enclos ile yazışmaları 1752'de yayınlandı; 1643'te yazılan La Comédie des académistes, 1650'de basıldı.

Oyunları arasında, Ben Jonson'ın Volpone'undan bir karakter üzerine modellenen Politick Olasılık adlı bir oyun da var.
kaynak: wiki

Charles de Saint Evremond Sözleri 3 Adet

Aşağıdaki Charles de Saint Evremond sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Charles de Saint Evremond sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Zorluk ne kadar büyükse, üstesinden gelmek o kadar çok zafer kazandırır.

Yetenekli kaptanlar, ünlerini fırtınalardan ve boralardan kazanır.

Gençlikte sevmek için yaşarız, yaş ilerledikçe yaşamayı severiz.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste