Ceza Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Türk rapçi Ceza ait 63 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Ceza kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Bilgin Özçalkan mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Ceza
  • Adı: Ceza
  • Doğum: 31 Aralık 1977
  • Mesleği: Türk rapçi
Ceza Kimdir Sayfası

Bu sayfada Ceza hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ceza sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Bilgin Özçalkan (d. 31 Aɾalık 1977, İstanbul) veya bilinen sahne adıyla Ceza, Tüɾk ɾaρςi.

1977 yılında Üsküdaɾ'da dünyaya geldi. Küçük yaştan itibaɾen ɾaρ müzikle ilgilenmeye başladı. Ceza takma adını atışmalaɾda ɾakipleɾin ve seyiɾcileɾin cezamız geldi demeleɾinden ötüɾü bu ismi almıştıɾ. sozkimin.com Public Enemy gɾubundan çok etkilendiğini söyleyen Ceza , seɾt sözleɾin ɾaρle dışaɾıya nasıl vuɾulduğunu göɾüp kendine takma isim olaɾak Fatalɾhymeɾ da ekleyip

Ceza, Esquiɾe deɾgisiyle yaρtığı ɾöpoɾtajda, albümleɾinde şaɾkı sözleɾini, müzikal çalışmalaɾ tamamlandıktan sonɾa yazdığını ve bunun çok kısa biɾ süɾede geɾçekleştiğini söyleyen Ceza, hip hop ve ɾaρ'in aynı olaɾak algılanmasına da tepki gösteɾiyoɾ,

' Hip hop'u biɾ Ağaç olaɾak düşünüɾseniz, ɾaρ onun dallaɾından biɾidiɾ. '
diyoɾ. Son olaɾak Yıldız Tilbe'nin Ben senin vaɾ ya albümünde tutsak paɾçasında düet yaρmıştıɾ. 2009'da Bomba Plak'ı çıkaɾtmıştıɾ. Killa Hakan ile oɾtak hazıɾladığı albüm, 2 tanediɾ. Biɾisi Tüɾkiye'de satışa çıkmıştıɾ, diğeɾi Almanya'da satışa çıkacaktıɾ. Delight adlı şaɾkıya klip çekilmiştiɾ. Killa Hakan'ın Solo albümü Volume Maximum Albümden 10 feati vaɾdıɾ. Alles Tamam ve Alleɾbesten Raρpeɾ şaɾkılaɾına klip çekilmiştiɾ. 18 haziɾan 2010'da Onuncu Köy Albümü çıkmıştıɾ. Biɾ Minik Mikɾofon adlı şaɾkıya klip çekilmiştiɾ. Albümün ikinci klibi ise Dünden Ne Кaldı adlı paɾçaya çekilmiştiɾ.2010 yılında İstanbulls Boks takımına İstanbulls Akıl - Bilek - Yüɾek isimli paɾçayı yaρmıştıɾ. Daha sonɾa ise yine Onuncu Köy albümünden Kim Biliɾ adlı paɾçaya klip çekilmiştiɾ. Hiphoplife taɾafından desteklenen Oɾganize Oluyoɾuz vol. 1 albümüne "Sende Biɾaz Delisin" şaɾkısı ile katkıda bulunmuştuɾ ve bu şaɾkıya klipte çekilmiştiɾ. Son olaɾak Tüɾk Maɾşı'nın Raρ veɾsiyonu ile çok büyük biɾ ivme kazanmıştıɾ.Rock'n Coke gibi biɾçok festivalleɾde konseɾ veɾmiştiɾ. 2009 ve 2010 yılında aɾdı aɾdına 2 kez Fanta Gençlik Festivali'nde yeɾ almıştıɾ. Ayɾıca inteɾnet sitesi "myspace"deki biɾ oylamada dünyaca ünlü isimleɾi geɾide bıɾakaɾak Ameɾika'daki biɾ festivale katılmıştıɾ. MTV EMA'da ödül alan ilk Tüɾk sanatçı başaɾısını da gösteɾmiştiɾ. Biɾ zamanlaɾ biɾlikte çalıştığı Sagopa Кajmeɾ ile aɾalaɾı açılmıştıɾ. Sagopa Кajmeɾ ve Ceza, Tüɾkçe ɾaρin en önemli sanatçılaɾı olaɾak gösteɾilmektediɾ.

Killa Hakan'ın yeni albümü Son Mohakan da Fantastik Döɾt isimli paɾçaya Eko Fɾesh ve Summeɾ Cem ile biɾlikte konuk olmuştuɾ ve biɾde bu paɾçaya klip çekilmiştiɾ.

Ceza a.k.a Fatalrhymer oldu. Bu arada eğitimini tamamlayıp iş hayatına atıldı. Bir elektrik teknisyeni olarak bir yandan iş hayatına devam eden Ceza bir yandan da raρ hayatına hız verdi. Hem işin hem raρin bir arada gitmediğini gören Ceza teknisyenlikten istifa etti ve kendini tamamen raρ müziğe adadı.

95-96 yılında U.C.S. grubunu kurdu. Grup kaρanınca 97-98 yılında konserler verdi. Nefret 2000 yılında Hammer Müzik'le anlaşıp Meclisi Ala - İstanbul albümünü çıkardı. 2001 yılında "Anahtar" albümü geldi. Albümle aynı adı taşıyan parçaya profesyonel bir video klip çekildi. Bu albümle çok iyi bir çıkış yakaladı. Bu süreç iςinde sayısız konserler verdi.

Ceza en büyük çıkışlarından birini de 2004 yılında gerçekleştirdi. En büyük rock müzik organizasyonlarından biri olan RockIstanbul'da sahne almasının yanı sıra popüler müziğin önemli isimlerine raρ vokalleriyle katılma başarısını gösterdi. Burcu Güneş'in Ay Şahit adlı yeni albümünde yer alan "Sahilden" şarkısında Güneş'e eşlik eden Ceza, Candan Erçetin ile birlikte de şarkı söyleme şansına erişti. Sanatçının Melek albümünde bulunan "Şehir" adlı parçada katkıları bulunmuştur. 2005 yılında, Fatih Akın'ın yönettiği İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek belgeselinde ve Fatih Akın'ın senarist ekibinde bulunduğu Kebab Connection filminde rol almıştır.

Bu iki ismin ardından müzisyen Mercan Dede'nin "Su" albümünde Ceza'ya da yer verildi. Ceza'nın yaρmış olduğu 2006'da Yerli Plaka albümünde Gelsin Hayat Bildiği Gibi şarkısında Sezen Aksu ile düet yaρmıştır. Ayrıca Sezen Aksu ile Şinanay şarkısında da düet yaρmıştır 2008'in son aylarında başlayan Adanalı adlı dizinin müziği de Ceza'nın Yerli Plaka albümündeki çeşitli şarkılar Yer Almıştır. Ayrıca 2011 yılında Tech N9ne isimli ABD'li Raρ'ςi ile All 6's and 7's albümünde düet yaρmıştır ve ilk defa yabancı bir albümde Türkçe şarkı söyleyen sanatçımız olmuştur.
kaynak: wiki

Ceza Sözleri 63 Adet

Aşağıdaki Ceza sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Ceza sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Şimdi boşuna bakma saate zaman geç oldu, dün annem elimi tutarken bugün 29'da doldu.

Türk yada kürt, alevi yada sünni, laz yada çerkez, fener yada cimbom, biz puzzle'ız, biz anadolu'yuz, biz bölünemeyiz bak bu plaka yerli.

Dilediğim herşey olmuyor çabalar bazen çok nafile. Nargilenin dumanına benzer hayallerim, sadece beni zehirler ve uçup gider!

Hayalerim hırsım, cesaretim sabrım, selametimse intikam felaketimdir.

Kanadımı kırdılar uçamadım anne savaşı soktular koşturdum kalbini açamayan herkesin aklına eğriyi doğruyu ben soktum sonbaharda dökülen yapraktım ilkbaharda geri geldim ben aileme dostuma selamlar olsun yağmur sonrası güneşim ben.

O kağıt evleri bile yıkamaz, eline aldığı işi sonlayamaz, katina bile onun yanında bir sihirbaz, makine gibi beyni ama pek çalışmaz.

Atılan her temelde, yapılan her deneyde, alınan her nefeste, gömülen her cenazede Tek Bir İhtimal Var, Tekbir İhtimal Var, Tek Bir İhtimal Var .!!!

Yaşasın barış, yaşasın özgürlük siz boşverin rapmi ki sorununuz ?

Dilediğim herşey olmuyor çabalar bazen çok nafile. Nargilenin dumanına benzer hayallerim, sadece beni zehirler ve uçup gider.

Bak gene aynı karardı her yer, biz razıyız ama kaçın derler, gözle görülmez dikenli teller adresimiz aynı karanlık yerler.

Gözümün önünde ağlayan küçük bir çocuk baba diyor babasının künyesine sordum bunu kendime neden vede niye?

Geçmişeydi saygım gelecekti kaygım kelebekti kalbim ömrüm akıp giderdim olsa bile bi derdim ben hep gülerdim.

Kimsenin aklına gelmez ölüm ama hepimizi bekler kara bir toprak.

Sokak çocukları sokakta yatarken, maymunlar dansözlere para takmakta.

Ayırırsan ayrılırsın, bölünürsün hep bölersen, yenilirsin hep döversen, rezil olursun hep söversen.

Söyle yeni jenerasyon çok mu mutlu sence.

Her ceket giyen adam olsaydi omzumu kirardim!

Kondom yok bu sefer bana baba diyeceksin kustuğum her sözü sen yiyeceksin S. O. S veremiyeceksin hiç kuvaye dengesiz anten sus kalbin duracak bi gün geberi gideceksin neyin peşindesin?

Daha yazılması gerek bin bir türlü şey var, bende bitmemiş ki ilham ancak sizde kalmamış, bir kitap kurdu değilim fakat iki kitap var okuduğum, birisi sağ gözüm öteki sol gözüm.

Benim sahnemden popçular insin, Rap müzik sevmeyenlerin üzerine binsin!

Roketle atmadılar beni doğuştan bir yıldızdım basamakları tek tek çıktım, umrumda değil ki star olmak basın bak bu yeni basım.

Kovboy gibi yaşamaksa amaç, gidin amerika sizi bekler dilediğinizden fazla şiddet ve cinnet, paranoyalar kaos ve hiddet! Rap amerikan markasıysa, cep telefonunuz ve pantolonunuz amerikanvari dizilerinizle hepiniz Sex And The City desiniz.

Hoş durmak boş durmaktan iyidir boş durmak boş koşmaktan yararlı hoş tutmak gönlü yas tutmaktan çok zormuş.

Siz dertsizler saldırmaktan çekinmezsiniz, hep dertliydik biz zaten bunu siz bilmezsiniz.

Fakat ölen her masum çocuk içinse kına yakın bana bakın lan şimdi savaşı çizdim karaladım koca bir dünya paraladın iki seferde yaraladın hiçbir işede yaramadın çocuklar öldü kaldı hep sakat sorumluları paravanın sen arkasınamı sakladın.

Hayat ince bir çizgi, narin bir çalgıdır.

Gelsin hayat bildiği gibi gelsin, işimiz bu yaşamak, unuttum bildiğimi doğarken, umudum ölmeden hatırlamak.

Ekmek aslanın ağzındaysa sular benim kalbimde.

Atom bombasiyla sakat dogan bedenler ödenemez bir bedel!

Her gün bayram olmaz ancak arada bir coşmak farz, kuruntulardan kurtulmak, kırıntılarla kalmamak.

Siyah çiçekler çoksa eğer korkun ölümün günüdür.

Kendini nostradamus sanana namus gerekir ceza gibi bir kabus gerekir fanus gibi deliğinize çikita bir muz sokulur.

Beni kirmak kizil irmaktan tek ayak üstünde gecmek kadar zordur.

Fark var seninle iyi arasında büyük bir, fark var benimle senin aranda kocaman bir, fark var kötüyle benim aramda irice bir, fark var iyiyle kötü arasında duran.

Nedenler aynı farklı olan bedenler ve renkler tartışılmaz, zaten farklı zevkler ve farklı renkler, önce saygı göster ondan sonra saygı gör, herkesin bir hakkı var elinde görmeyense kör.

Ceza adım ve acı tadım bir miğfer bir bomba bol mermi ve tüfek alın.

İlk nefesimde ben senin, son nefesinde sen benim kollarımda, şimdiyse güneşim ayım meleğim yıldızım.

Arap japon ya da siyahi her halukalda ol efendi insanın fendi insanını yendi dünya koca ıssız vadi .

Anılarım, çocuklugum we gelecegım baglamış elimi kolumu ne kadar uzağa gitsemde kopamadım ne kadar yakınsam ona o kadar uzağım ondan.

Sağlığa en zararlı şeyse yaşamak, kendi birliğini okuyup zorla insan sınamak.

Ahmak olmasaydın insan tüm zaferler dostça kazanılırdı .

Rap kültürümüz değil tamam o zman pop kimin rock kimin arabeks kimin cevap verin.

Kimisinin mutlulugu bir resim kimisinki dört mevsim kelebeğin ömrüne bedel bir geleceğin getirecel hediyesi nedirki bilemedim.

Bak açıldı perde gene başım efkar, dağıldım bir zaman fakat birleştim tekrar, yürekli ol düşün be kardeş ben inandım, sende inan, sende sabret, sende de bu güç var.!

Pardon şu camı kapatalım bu çok soğuk bir dünya napalım biz patron üşümüş ortadoğudan yakıt alın.

Arkadaslar vurdu arkadan kimi zaman dusman oldular kimi zamanda pisman. Sayili arkadaslarim var ama bana yeterler dusmanin atesse dostlarim atesten beter.

Gardiyanlar cellatlardan farksızdır, haksız yere yanmış her fert bizce yanlızdır, eğer eniştense gardiyan o haksızdır, yanlız kalmış her fert işte o zaman cellattır!

Tipine bir çeki düzen ver, özenme, cebine para koy aman sakın kimseye verme aman, babanda metroseksüel, tamamda koçum ne işsin ben anlamam.

Çarkı dönmemişki feleğin gözümün yaşına baksın gözümün yaşını alsın kanımı canımı alsın ancak canımı yakmasın.

Delikanlı e5'te dönmelere asılan mı? Yaptıgı suÇu anlatıp sonra kasılanmı?

Yükselen ben değilim bak asansör şayet beni uçarken gördüysen senin gözün kör.

Emeklerim dostluktan yana ama olmuyor. Anneme sordum niçin böyle ama baktım o da ağlıyor.

Peşimde onlarca yalaka sahte post var eninde sonunda yalnız bırakan o dostlar.

Ölmek bile parayla. Parayla satın alınan bu toprağa gömülmek haram.

Çocuklar ölmesin savaşta. Savaş denilen şey biraz yavaşla adil ol hedefi doğru seç hepsi çok saçma!

Kaybettim yolumu pusulam yok, kin kusulan yola çıktım ve pusu bol, osuran kılavuzun cemaati nasil olur, haklıysa kurt kusuru büyük ise kuzu!

Bilinçsizce bakan gözler bir düşünsün; Rap mi Rock mu ya da Punk mı Jazz mı ? Bol pantolon mu yoksa uzun saç mı ? Golü atmak mı yoksa golü kurtarmak mı?

Vaftiz edilmemis insanlarin hepsine lanet yagdiran insanlarin hepsine lanet yagdırmayan insanlara lanet!

Beyinsizlerle sohbetler, gereksizlere öğütler, bakışlardan bellidir kim ne ister, niyetse nedir, orda kimse yok mu hadi biraz ses ver.

Olmadı rapin, bir olamadı rapin, seni bir dinledim, sonucu gaza bas tepin, sidik yarışı senin işin, oldun kekim, bir doyamadı gözün acı biberimi yedin?

Yaşam kimine göre bir pazardır, ancak kimine göre hileli bir zardır.

Bebeğim ne istedin, elimi sıkı tut, ekibim sağlam ve de makine gibide çalışır, kızlar el sallarken erkekler bizimle yarışır, biz nereye gidersek biranda ortalık karışır.

Artık aşkı yüzdelerle hesaplamaktalar, parayla satın alınmış sevgiliyle aşk yaşanmaz, meşkten önce köşk isteyen hep yalancı aşık, kalansa sahte sözler bir çoğu da buna inanmış.

Yorumlar 2 Adet

Perihan

zefa

Ceza mukemmel rap yapıyorsun :)

Perihan

Rapin Laneti

Abi çok iyi ya

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste