Cemaleddin Ezheri Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada evliya Cemaleddin Ezheri ait 1 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Cemaleddin Ezheri kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Cemaleddin Ezheri mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Cemaleddin Ezheri
  • Adı: Cemaleddin Ezheri
  • Ölüm: 1358 (H.760)
  • Mesleği: evliya
Cemaleddin Ezheri Kimdir Sayfası

Bu sayfada Cemaleddin Ezheri hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Cemaleddin Ezheri sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

İslâm âlimlerinden ve evliyânın büyüklerinden. İsmi, Muhammed, künyesi Ebü'l-Hasan ve lakabı Cemâleddîn'dir. Mısır'da Câmi'ul-Ezher Medresesinde ilim tahsîlinde bulunduğu iςin, Ezherî diye nisbet edilmiştir. Daha çok Cemâleddîn-i Ezherî diye tanınır. Seyyid olup, nesebi Peygamber efendimizin torunu hazret-i Hüseyin'e dayanmaktadır. sozkimin.com Şîrâz nâhiyelerinden Кalincâr'a bağlı Yenkenler köyünde doğup büyüyen Cemâleddîn-i Ezherî'nin doğum târihi tesbit edilememiştir. 1358 (H.760) senesinde Geylân şehri civârında bulunan Lenger-Künân mevkıinde vefât etti. Кabri oradadır.
kaynak: biriz

Cemaleddin Ezheri Sözleri 1 Adet

Aşağıdaki Cemaleddin Ezheri sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Cemaleddin Ezheri sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Fırsat el vermiş iken vakti ganimet bilelim. Ömrümüz hasılını mihr ü muhabbet bilelim.

Yorumlar 0 Adet

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste