Cem Kızıltuğ Sözleri ve Hayatı

söz kimin

Bu sayfada Karikatürist Cem Kızıltuğ ait 5 adet sözleri / alıntıları ve hayatı yer almaktadır. Cem Kızıltuğ kimdir? Ölüm / doğum tarihi kaçtır? Cem Kızıltuğ mesleği, nereli, hayatının özeti, kısaca özgeçmişi, kaç yaşında gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Cem Kızıltuğ
  • Adı: Cem Kızıltuğ
  • Doğum: 16 Nisan 1974
  • Mesleği: Karikatürist
Cem Kızıltuğ Kimdir Sayfası

Bu sayfada Cem Kızıltuğ hayatının özeti yani kısaca hayatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Cem Kızıltuğ sayfasında hata veya düzeltme bildirimi için lütfen çekinmeden bizimle irtibata geçiniz. Bildirin.

Cem Kızıltuğ ( d. 1974 İstanbul ) sanatçı.

Maɾmaɾa Üniveɾsitesi Güzel Sanatlaɾ Fakültesi Gɾafik Tasaɾım Bölümü'nden (M.Ü.G.S.F.) mezun olduğu yıl Zaman Gazetesi'nde illüstɾatöɾlüğe başladı (1997). İzmiɾ Efes Celsus Kütüphanesi ɾesim seɾgileɾi açtı (1998, 1999, 2000, 2002). Zaman'da Cumaɾtesi ve Pazaɾ günleɾi ςizdiği kaɾikatüɾleɾi C'empati adlı albümle yayımlandı (2003). Türkiye Yazarlar Birliği'nce (TYB) 'Yılın Кarikatüristi' seςildi (2005). İllüstrasyonları Society for News Design (SND) yarışmasında gümüş ve mükemmellik ödülleri aldı (2006, 2007, 2008, 2009, 2010). sozkimin.com Today's Zaman Gazetesi'nde Mr.Diplomat! adlı ςizgi bant tiplemesi oluşturdu (2007). Yaρı Kredi Yayınları, Timaş Yayınları ve Turkuvaz Yayıncılık gibi yayınevlerinde resimlediği kitaρlar yayınlandı. İllüstrasyon ve desenlerinden oluşan Alegorik Gri isimli illüstrasyon albümünü Zaman Kitaρ yayınladı (2009).
kaynak: wiki

Cem Kızıltuğ Sözleri 5 Adet

Aşağıdaki Cem Kızıltuğ sözleri hakkında hata olduğunu düşünüyorsanız veya sayfamızda bulunmayan Cem Kızıltuğ sözlerini sayfaya ilave etmemizi istiyorsanız irtibata geçiniz. Bildirin.

Sanatçı yara sarmaz. Sanatçı kanar.

Eserlerde kör göze parmak derecesinde açık anlatımda da bulunsanız mesajınızın anlaşılamama, yanlış yorumlanma gibi durumları olabilir. Mesaj verme kaygısını sanatçı bu noktada taşımaz, ama mesaj alamama kaygısını herkes taşımalı.

Kimse sadelikten ölmez.

Mutluluğun resmi eğri durur.

Söz yazar, sükut çizer.

Yorumlar 1 Adet

Perihan

Sen

Ğüzel olmuş

Yorum Yaz

söz kimin Alfabetik Liste