Canı cehenneme rahat uyuyanın. Kapısını örtenin perdesini çekenin. Yüreği yal...

söz kimin

Bu sayfada Şükrü Erbaş tarafından söyleyenen sözü bir kısmını okuyacaksınız. Tamamını okumak ve bu söze yapılan yorumları görmek için sayfayı ilerletiniz. Şükrü Erbaş şöyle demiştir: Canı cehenneme rahat uyuyanın. Kapısını örtenin perdesini çekenin. Yüreği yal... Sözün devamı, sayfanın ilerleyen kısmındadır. Bu ve buna benzer sözler aşağıda listelenmiştir.

xxx

Canı cehenneme rahat uyuyanın. Kapısını örtenin perdesini çekenin. Yüreği yalnız kendiyle dolu olanın. Duvarları ancak çarpınca görenin. Canı cehenneme başkasının yangınıyla evini ısıtıp yemeğini pişirenin.

Yorumlar

Burası çok ıssız, henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Yorum Yaz

söz kimin

Söz Kimin bu bölümde, ünlülerin bazı dikkat çeken sözleri yer almaktadır.

Sözler hakkında

Aşağıdaki sözlerde hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle geçiniz. Bildirin.

Bazen olur böyle şeyler. Kahkahalar da gözyaşları kadar iyileştirici olabilir.

Size hayatta sizi zengin yapacak bir şey söyleyeceğim. İki tür mücadele vardır: İç-Dünya mücadelesi ve Dış-Dünya mücadelesi. . bu iki alem arasında amaçlı bağlantı kurmalısınız; sonra 3. Alem- Ruhun Dünyası için bilgiyi kristalize edebilirsiniz.

Küçük çocuklar 'yalnızca kendilerinin hoşlandıkları' şeyleri yapmamaları için eğitilirler. Peki, neyi yapmaları istenir? Elbette başkalarının hoşlandıklarını. Kimdir bu başkaları? Ana-baba, öğretmenler, müfettişler, polisler, hakimler, memurlar, krallar, diktatörler. Tüm otoriteler. 'Yalnızca senin hoşlandığın' şeyi hor görmek üzere eğitilirsen, elbette başkalarının daha uysal bir uşağı -iyi bir köle- olursun. 'Yalnızca senin hoşlandığın' şeyi yapmamayı öğrenirsen sistem seni sever.

Bir türlü neşelenmeyi beceremiyordum. Sanki derinlerde biri bana hüzünlü kalmamı öneriyordu.

Hayatta en büyük eğlence başkalarının "yapamazsın" dediğini yapmaktır.

Beş değişik doktor, aynı delillere dayanarak 5 değişik teşhis koyabilir.

Misafirlerin Baktığı

söz kimin Alfabetik Liste